clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Baterka EL71
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Baterka EL71
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Třída E
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
groll
pisatel
pisatel

Založen: 29. 03. 2004
Příspěvky: 202
Bydliště: Olomouc

661.00 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 9:15 am    Předmět: Baterka EL71 Odpovědět s citátem

Nevíte někdo, kde by se dala koupit nová baterka do EL71. Díky. Nějak to nikde nemůžu najít.
_________________
C35 -> M55 FW11 + plno patchů -> EL71 FW38 + 256Mb Apacer g:´))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mispulin
badatel
badatel

Založen: 09. 07. 2004
Příspěvky: 144
Bydliště: Olomouc

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 12:17 pm    Předmět: Re: Baterka EL71 Odpovědět s citátem

Jestli ti jde o originálku, tak třeba tady:

http://www.1m.cz/detail/3522/benq-siemens-eba-140-baterie-li-ion-570mah-el71/

I když koukám, že mají poslední kousek. Think Obchod mám prověřenej několika nákupy na dobírku (dokonce jsem zde pořídil i svoji EL71) a jsou v pohodě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DusanEL71
kolemjdoucí

Založen: 08. 12. 2006
Příspěvky: 6

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 1:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a nejaka nahrada s vacsou kapacitou/vydrzou nie je?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmd
kolemjdoucí

Založen: 01. 07. 2006
Příspěvky: 8

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 2:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.123mobil.eu/product_info.php?cPath=72_88&products_id=1842
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drobcek9056
táta fóra
táta fóra

Založen: 08. 05. 2005
Příspěvky: 1160
Bydliště: Košice

7860.92 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 3:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no ta baterka mobilnet ma ubohu vydrz,mozno je niekedy rovnaka ako vydrz normalnej,ale na stopro neprevysuje vydrz normalnej baterie pre EL71
_________________
momentalne SL55 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mispulin
badatel
badatel

Založen: 09. 07. 2004
Příspěvky: 144
Bydliště: Olomouc

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 4:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To máš vlastní zkušenost, nebo "jedna paní povídala"? Mám tu baterku v třetím cyklu nabíjení v mobilu a zdá se mi subjektivně už teď lepší jak původní baterka "zajetá" více než měsíc. Plánuji tuhle baterku (resp. akumulátor wink ) taky zhruba tak měsíc "zajet" a pak zneužít technického vybavení v práci a opravdu si objektivně změřit a porovnat obě kapacity. A to nikoliv na žádném "automatickém velmi drahém přístroji", nýbrž ručně a jednoduše jak nás to svého času učili na škole... wink A pak definitivně učinit přítrž chytrým řečem "...podle mě to nemá tak velkou kapacitu.....,........není možné aby měla když je typu LI-ION jako původní....." apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drobcek9056
táta fóra
táta fóra

Založen: 08. 05. 2005
Příspěvky: 1160
Bydliště: Košice

7860.92 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 10:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mam to z vlastnej skusenosti,skus pocuvat MP3 tak ako si pocuval na originalnej a uvidis sam.
_________________
momentalne SL55 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mispulin
badatel
badatel

Založen: 09. 07. 2004
Příspěvky: 144
Bydliště: Olomouc

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 9:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak jsem říkal, nebudu to porovnávat posloucháním, ani koukáním na video a ani celkovou výdrží mobilu na jedno nabití, protože je to tímto způsobem neprokazatelné. Můžeš zrovna poslouchat hudbu hlasitěji (větší odběr), můžeš být ma místě s menším signálem (větší odběr), můžeš se zrovna pohybovat v prostoru kde si tě předávají základnovky (větší odbět) atd., atd.....proto se prostě za nějakou dobu chystám změřit kapacitu akumulátorů klasicky bez mobilu a uvidím naprosto přesně. wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prihlaseny
táta fóra
táta fóra

Založen: 18. 10. 2005
Příspěvky: 1043
Bydliště: Jadro Zeme

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 9:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ozaj mylna predstava, neoriginalne baterie dosahuju stale kapacitu originalnej, cisla su len mylne, 800mAh sa rovna 570mAh, niekedy este menej, toto je hlupy tah vyrobcu na zakaznika
_________________
..."Jsem vernym citatelem Siemensmanie" Arrow Oživenie A65 v Joker
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Mispulin
badatel
badatel

Založen: 09. 07. 2004
Příspěvky: 144
Bydliště: Olomouc

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Čím to máš podložený? Jen tak, protože se ti to nezdá, nebo je v tom i něco víc? Já taky příliš nevěřím že ta neoriginálka má skoro o 1/2 víc než originál, ale plácnout tady důležitě něco obecnýho jen tak bez jakýhokoliv vysvětlení bych se neodvážil. wink Podle toho jak to píšeš si představuju, že pracuješ někde ve vývojovém oddělení nadnárodního koncernu "Batery group", technologické procesy při výrobě LI-ION a Li-POL baterií maš v malíčku, znáš přesný strop možnosti současné vědy a ten je podle tebe 570mAh pro tuto baterii a to s ohledem na její konstrukci, typ použitých chemických sloučenin,doposud fungující fyzikální zákony.....sorry za tu ironii, ale nemůžu reagovat jinak. Angel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Drobcek9056
táta fóra
táta fóra

Založen: 08. 05. 2005
Příspěvky: 1160
Bydliště: Košice

7860.92 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 12:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to mispulin : nechcem ti kazit radost z tej tvojej baterky,mozno si trafil dobry kus,ale pokial si precitas topic,ktory to uz riesil o tych baterkach,tak si asi jediny,no mozno sa najdete dvaja,ktori su spokojni s tou baterkou.BTW skus dat vsetko na full aj MP3 na full na originalnej baterke,ta ti vydrzi zhruba 1-1,5 dna.A ked das to iste na tej akoze 850 mAh,tak ona ti vydrzi menej.A to s tym signalom,pokial nechodis kazdy den inam a prec od vykryvacov tak az vtedy to pocitis,ale pokial si kazdy den doma,v skole,v praci a vonku na tych istych miestach,tak na porovnanie tych bateriek to nema vplyv,kedze signal by si mal v oboch pripadoch skoro rovnaky.
_________________
momentalne SL55 Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mike98
kolemjdoucí

Založen: 23. 09. 2004
Příspěvky: 24

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út únor 13, 2007 3:47 pm    Předmět: baterka Odpovědět s citátem

Mně pomohla regenerace baterky. Vytáhnout z telefonu a natvrdo ji vybít přes obyčejnou žárovku a pak znovu nabít na plnou kapacitu. Ale je fakt, že špatný signál, hlasité MP3 a zářivý displej ji dávají zabrat :o)
_________________
Nokia 540 - Bosch 909 Dual - 2x Bosch 909 Dual S - M35i - 2x SL45i - Nokia 6100 - SX1 - E71 - W890i
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mispulin
badatel
badatel

Založen: 09. 07. 2004
Příspěvky: 144
Bydliště: Olomouc

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 12:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem provedl slíbené srovnávací měření na baterkách k EL71, konkrétně na originál baterii B.-S (570mAh) versus baterii Mobilnet (850mAh).

Každou baterii jsem měl v běžném provozu cca 1 měsíc a před samotným měřením jsem ji celou noc měl v nabíječce. Tím jsem se snažil vytvořit co nejobjektivnější podmínky.
Vybíjecí proud jsem zvolil cca 100mA (shodně u bou dvou měření) a pak už jen co 10 minut odečítal hodnotu napětí na baterii.

Zde je výsledek:



Z grafu vyplývá, že neoriginál baterie Mobilnet ani zdaleka nedosahuje deklarovaných parametrů a ani se nepřibližuje parametrům originál baterie B.-S....

Pozn.: Podle mých informací dochází k trvalému poškození Li-ION baterie pod hranicí 3,00V na jeden článek. U baterie Mobilnet po 210 minutách došlo k rychlému "pádu" napětí až ke zmíněným 3,00 V, takže jsem měření přerušil. U originál baterie B.-S. mi bohužel došel po 310 minutách čas. Angel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
prihlaseny
táta fóra
táta fóra

Založen: 18. 10. 2005
Příspěvky: 1043
Bydliště: Jadro Zeme

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 12:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ved to tvrdim uz davno, ale proste clovek klame ze? ked napises nejaku vec, ako ja, je to zo skusenosti, a ked som tvrdil ze neoriginal kapacita je este horsie na tom ako original s mensou kapacitou, tak ta vysmeju, a neviem co este, bo ze trieskas do bludu, co k tomu dodat, tu je jasny graf, a pre vsetkych co boli mudry nech teraz placu nad vlastnou debilitou, off
_________________
..."Jsem vernym citatelem Siemensmanie" Arrow Oživenie A65 v Joker
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
prihlaseny
táta fóra
táta fóra

Založen: 18. 10. 2005
Příspěvky: 1043
Bydliště: Jadro Zeme

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: st březen 07, 2007 12:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mispulin napsal:
Čím to máš podložený? Jen tak, protože se ti to nezdá, nebo je v tom i něco víc? Já taky příliš nevěřím že ta neoriginálka má skoro o 1/2 víc než originál, ale plácnout tady důležitě něco obecnýho jen tak bez jakýhokoliv vysvětlení bych se neodvážil. wink Podle toho jak to píšeš si představuju, že pracuješ někde ve vývojovém oddělení nadnárodního koncernu "Batery group", technologické procesy při výrobě LI-ION a Li-POL baterií maš v malíčku, znáš přesný strop možnosti současné vědy a ten je podle tebe 570mAh pro tuto baterii a to s ohledem na její konstrukci, typ použitých chemických sloučenin,doposud fungující fyzikální zákony.....sorry za tu ironii, ale nemůžu reagovat jinak. Angel

konkretne ty si bol strasne nespokojny s mojim nazorom, a teraz si si to sam potvrdil

_________________
..."Jsem vernym citatelem Siemensmanie" Arrow Oživenie A65 v Joker
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Třída E Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group