clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Nejdem mi prehrat firmware na CX75
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Nejdem mi prehrat firmware na CX75
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Firmware
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
erikerik
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 04. 08. 2007
Příspěvky: 491
Bydliště: NITRA

2061.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 9:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mas zavedeni Skey?Skus zaviest Skey... znamena to toto
,,Could not ping mobile - nie je možné nadviazať spojenie s telefónom
Skontrolujte nastavenie COM portu, je možné, že je obsadený iným programom. Znížte rýchlosť prenosu dát, prípadne reštartujte počítač. Hláška sa tiež objavuje v prípade, že telefón máte vypnutý, ale zabudli ste zaškrtnúť checky.,,

skus este toto:
Options -> Update Concept -> Force Secured Mode, custumer mode -> OK v skrytom menu Think

_________________
SIEMENS C 75 , CX65 @ CX70 , S 65 , cx 75 , S75
SXG 75 ,

Nokia 5800 XM - šit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
palucko
I <3 emo
I <3 emo

Založen: 30. 05. 2007
Příspěvky: 2099
Bydliště: Pezinok (SK)

15732.22 SMM

Příspěvky na SM: 1016,-
PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 9:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To este znamena ze v nespravny cas stlacil cervene tlacitko .,.teda aspon mne sa to stavalo na CX75 ,.,.a musel som skusat az kym to nechytilo a vecsinou problem s nabijanim som riesil tym ze som pripojil mobil ,. ihned som dal start a nasledovne cervene tlacitko ., skor ako by naskocila obrazovka ze sa nabija


//mario_liptov: necitujte predchadzajuce prispevky...

_________________
Už mám len môj prvý siemens MC60 , všetky ostatné padli za obeť na 8. Sraze Siemensmanie , teraz robia radosť niekomu inému Smile Nokia E51 - nabíjanie cez miniUSB
Si tu nový ? nevieš si rady ? skus TU
Náhradne diely nielen na SIEMENS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozino
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 04. 04. 2006
Příspěvky: 429
Bydliště: Piešťany

2156.42 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 11:28 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podľa toho čo si napísal to vyzerá že máš kábel DCA-510. Ale potom asi bude chyba v ňom keď ti ho počítač nerozpozná. Ja mám originál DCA-510 od Siemensu a ten keď pripojím k počítaču tak ho počítač rozpozná aj bez toho aby bol na ňom pripojený telefón (ozve sa ten klasický zvuk ako keď niečo pripojíš do USB). Či je nabíjanie zapnuté alebo nie na to nemá nijaký vplyv. Skús preinštalovať ovládače k tomu káblu, prípadne skúsiť iný. Myslím, že pri nahrávaní FW musí byť nabíjanie vypnuté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr.mozek
kolemjdoucí

Založen: 02. 10. 2006
Příspěvky: 10

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 11:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za radu. Postupoval jsem podle nich ale bohužel se stále nepovedlo. Chyba bude zřejmě v tom kablíku nebo telefonu. Jaký máte kabely s kterýma vám to funguje? Zkusím si ještě jeden koupit než to vzdám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr.mozek
kolemjdoucí

Založen: 02. 10. 2006
Příspěvky: 10

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 11:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kozino napsal:
Podľa toho čo si napísal to vyzerá že máš kábel DCA-510. Ale potom asi bude chyba v ňom keď ti ho počítač nerozpozná. Ja mám originál DCA-510 od Siemensu a ten keď pripojím k počítaču tak ho počítač rozpozná aj bez toho aby bol na ňom pripojený telefón (ozve sa ten klasický zvuk ako keď niečo pripojíš do USB). Či je nabíjanie zapnuté alebo nie na to nemá nijaký vplyv. Skús preinštalovať ovládače k tomu káblu, prípadne skúsiť iný. Myslím, že pri nahrávaní FW musí byť nabíjanie vypnuté.


Je možné že je kablík špatnej, když vypnu nabíjen a potom ho zapnu tak win udělá ten zvuk jak když se zasune do USB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kozino
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 04. 04. 2006
Příspěvky: 429
Bydliště: Piešťany

2156.42 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2007 11:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Nabíjanie maj stále vypnuté. Pár krát to ešte skús - vypni mobil, zaškrtni checky a stlač štart a potom červené tlačítko (ale tak aby si nezapol telefón). Tiež to môžes ešte pár krát skúsiť so zapnutým telefónom, prípadne skús zmeniť rýchlosť, alebo si over či sa ti na danom porte nebijú viaceré zariadenia - môžeš skúsiť všetky porty USB na PC, potom ale musíš dať vo WS "Check Avail" aby ti zistil na ktorom konektore (porte) je telefón. Ten kábel si skús požičať iný alebo vyskúšať s iným telefónom. Nový kábel by som zbytočne nekupoval. Ak budeš nahrávať FW 25 musíš mať v telefóne zavedený SKEY ináč ti bude písať hlášky ako "Could not ping mobile." alebo "Can not connect to Mobile with BootstrapLoader on Com X" (neviem presne ktorá to bola).

Napíš prosím ťa akú máš aktuálnu verziu FirmWaru. Zistíš to tak že napíšeš *#06# a potom klikneš na Viac. Verzia FW je to čo ti píše pod SW-Version.

Môžeš si cez ten kábel nahrávať obrázky, zvonenia, melódie... do telefónu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr.mozek
kolemjdoucí

Založen: 02. 10. 2006
Příspěvky: 10

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 12:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Aktuální firmware mám v.25. Jinak kablík když vypnu nabíjení tak jak kdbych ho odpojil, uplně zmizne od PC. Zavést SKEY? Co to vlastně je? A jak na to? Díky R.

//mario_liptov: necitujte predchadzajuce prispevky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SPIKEBOY
čestný člen
čestný člen

Založen: 30. 05. 2006
Příspěvky: 2742
Bydliště: NZ, Slovensko

98063.28 SMM
PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 3:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Arrow http://www.siemensmania.cz/content.php?id=524
_________________
SM
Podpořte SiemensManii|C35i-S65|Pravidlá SiemensManie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozino
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 04. 04. 2006
Příspěvky: 429
Bydliště: Piešťany

2156.42 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2007 4:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ak tam máš FW 25 a dával ho tam predošlý majiteľ telefónu tak ti tam možno aj nechal SKEY. Z tohto ale vyplýva, že na originálny updater od Siemensu môžeš zabudnúť - ten nedokáže nahrať nižší FW ako je ten v telefóne.
Či máš v telefóne SKEY si môžeš overiť tak, že skúsiš dať na rýchlu voľbu "Develop. setup" - ak máš v telefóne SKEY tak to pôjde, ak nemáš tak to nepôjde.

PS: To správanie toho kábla sa mi vôbec nepáči.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vtipi
kolemjdoucí

Založen: 18. 09. 2006
Příspěvky: 14

39.36 SMM
PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 4:13 pm    Předmět: stejny problem-nejde prehrat fw Odpovědět s citátem

cau,mam obdobny problem, mam CX75 s fw v25 tak jak sem to pred rokem a pul koupim a rad bych si prehral fw,pze mam celej telefon uz zasekanej .. ale:

pri pokusu o prehrani pres winSwup mi to pise:
1) u verze 25(winswup verze): Device protected. Only secure update allowed (v PapuaUtils sem zapsal do telefonu SKEY a stejne to pise
)
2) u verze 14(winswup verze) se me to zepta jestli to chci fakt aplikovat a zacne transfer UP-SW(treti nabihaci polozka ve winSwup) ale po odeslani cca 50kb to napise: Software update denied by mobile

3) a pri aplikovani original fw v.14 ktery ma nakou vlastni instalacku,takze spoustim primo to,mi to taky najde telefon,napise at s tim odted nic nedelam a po chvili to napise "Update neni mozny, chyba SW-verze!"

vubec nevim co s tim, kabel mam DCA-510, napajeni u nej mam vyply,
pres winswup sem to zkousel bud tak,ze sem mel vyplej telefon a pri startu sem dal kratce cerv. tlacitko (je docela problematicky to teefit:) nebo mi prijde lepsi mit zaplej telefon a nechat odskrtly skip,samo si to pak vypne tel. a melo by to ject
-ovladace ke kabelu mi visty nasli sami, port a rychlost kabelu by mela taky sedet, stejny parametry mam nastaveny treba v simocu a tam se do telefonu dostanu ..
-jinak kabel mam pujceny,ale majitel s tim v pohode fw prehraval,patchoval atd..
-verzi winswupu mam v4.14
- jo a kdyz sem zkusil dat kabel do jinyho usb portu,tak mi to ve winswupu sice naslo ten port,ale psalo mi to ze jenastavena prilis vysoka rychlost at sem dal jakoukoliv ..

uvitam veskerou radu ci pomoc, uz zacinam bejt zoufalej:) ,kdidne muzete psat rovnou na icq: 225 620 319

vsem diky moc za pomoc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SPIKEBOY
čestný člen
čestný člen

Založen: 30. 05. 2006
Příspěvky: 2742
Bydliště: NZ, Slovensko

98063.28 SMM
PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 5:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pozeral si sa sem ?
Arrow http://www.siemensmania.cz/content.php?id=729

_________________
SM
Podpořte SiemensManii|C35i-S65|Pravidlá SiemensManie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kozino
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 04. 04. 2006
Příspěvky: 429
Bydliště: Piešťany

2156.42 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 5:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Device protected. Only secure update allowed - možnosť 1
Zaškrtnite v skrytom menu winswupu:
Options -> Update Concept -> Force Secured Mode, custumer mode -> OK

Device Protected, only Secure update allowed - možnosť 2
Pri tejto hláške si treba overiť či súhlasí názov telefónu v Bootcore a vo firmwari, ktorý nahrávate.
Dalej si stiahnite najnovší program Papua Utils a vygenerujte kody. Po vypočítaní kódov kliknite na tlačidlo Bootpin.ini čím vygenerujete potrebný súbor, ktorý uložte do rovnakeho adresáru kde sa nachádza program Papua Utils. Ďalej chodte do zložky Convert a rozbalte XBZ z firmwaru, ktorý idete nahrávať. Po robalení vzniknutý XBZ súbor znovu zbalte do exe a môžete updatnúť firmware (budte uisteni, že máte vyplnené vygenerované kódy v tabulke Codes). Hláška by sa nemala už ukazovať.

mario_liptov napsal:
http://forum.allsiemens.com/download.php?id=67331

Doplnujuca informacia k nahravaniu SW. Ked napalujes so zavedenym SKEY musis mat nastavene Options -> Update Concept -> Force BSL, unsecured mode.


Podobný problém mal aj Cherokee007 ( klikni sem ) a podarilo sa mu ho vyriešiť ale nenapísal ako, tak sa môžeš spýtať.

Na originálny updater od Siemensu môžeš zabudnúť, lebo ten nepodporuje downgrade.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vtipi
kolemjdoucí

Založen: 18. 09. 2006
Příspěvky: 14

39.36 SMM
PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 1:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

moznost 1 nepomaha Sad

a u moznosti dve sem vytvoril Bootpin.ini ale nevim co dal,jak udelat "..chodte do zložky Convert a rozbalte XBZ z firmwaru atd .."


prosim kdo mate chvilku cas,napiste na icq: 225620319 dik moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mr.mozek
kolemjdoucí

Založen: 02. 10. 2006
Příspěvky: 10

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 4:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě se to bohužel stále nepovedlo. Už mě napadá poslední věc. Pokud je někdo schopen mi za rozumnou penízu ten firmware přehrát tak ať se mi prosím ozve na ICQ 337-127-742. Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VStuller
kolemjdoucí

Založen: 27. 09. 2008
Příspěvky: 1

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út září 30, 2008 4:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mam taky podobny problem,az na to ze mi papua pise:

kód:
SecurityStatus: CustomerMode
HWID: 5000
Napìtí akumulátoru: 4028 mV.
 Doplòková informace:
Kód(05): OTP zavøeno pro zápis
Kód(0A):  Zápis BootKEY v EEPROM chybí
Kód(0D): Klíèe zapsány v BCORE
Kód(10): BFC funkce nejsou dostupné
Kód(15):  Plný režim (ne SC)
Kód(19): Sledování zapnuto
Kód(1D): Bloky 512x existují
EELITE Info: free buffer 109000 bytes, free at all 119556 bytes, free for deleted 119556 bytes.
EEFULL info: free buffer 53914 bytes, free at all 204053 bytes, free for deleted 73013 bytes.
MAP info: Date: 25/08/06, Variant: K 400, Std-Map/SW: 1/25, D-Map/Prov.: 1/223
Pro získání rozšíøených info zaveïte Skey do telefonu!
Telefon v provozu:54519110 sek.
Celková doba hovorù: 80037 sek.
FlashID(1) - Kód výrobce: 0089 (Intel), ???: 880D.
DisplayID(1,50): Philips Philips PCf8882.
Provìrka vstupu hodnot...
Chybný BootKEY


Jinac mi telefon dela ze se furt sam vypina.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Firmware Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group