clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Instalace BREW aplikací
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Instalace BREW aplikací
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Telefony na platformě BREW
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pluto
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 15. 02. 2004
Příspěvky: 489

2061.00 SMM

Příspěvky na SM: 351,-
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 1:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem si trosku procvicil rustinu :-)

---------------------------------------------

Zprovozneni BREW na libovolnem telefonu
(zvlastni dik adfreemu)

Trocha teorie a historie
Zkusebni certifikat umoznuje vyvojari BREW po omezenou dobu spoustet neomezene mnozstvi "Brju" aplikaci na jednom konkretnim telefonu. Tato doba zavisi na funkci vyvojare, pricemz minimalni doba platnosti jsou 3 mesice.
Qualkom umoznuje generovat textove certifikaty vazane na tri cisla: ESN, IMEI a MEID.
Proto, aby jeden certifikat fungoval na vsech telefonech, je tedy nutne, aby jedno z techto cisel bylo na vsech telefonech stejne.

Nejdriv jsme zkouseli menit IMEI, protoze jsme logicky vychazeli z predpokladu, ze na UMTS telefonech je pouze toto cislo.
Ale bohuzel, IMEI na tovarnich zarizenich neni tak snadne zmenit.
Takze je treba certifikatu zalozeneho na ESN, protoze ESN je na vsech UMTS telefonech Siemens/BenQ-Siemens roven nule.
Objevil se ale druhy problem - kdyz je ESN roven 0, system si mysli ze ESN neni definovany a rovnou kontroluje certifikat podle IMEI.
Resenim tedy byla zmena ESN.
Ale objevil se zase problem - ESN (NV Item 0) je chraneny proti zapisu.
Takze ho zmenime v kopii file systemu a zapiseme zpet do telefonu.
Tak-povedlo se. A telefon neprotestuje - nabiha, pipa a pripojuje se do site. A obsahuje nase ESN. Protoze GSM sit neregistruje ESN - problem s operatorem take nemame, narozdil od situace, kdy by se velke mnozstvi telefonu hlasilo se stejnym IMEI.

Potom se vsechny certifikaty vytvorene s danym IMEI jevily jako platne, ale system potichoucku vsechny odmitnul.
Aha, rekli si borci, to znamena, ze potrebujeme ziskat zkusebni certifikat, vydany pro dane ESN. A takovy se nasel.

V souboru certifikatu se na adrese 0x00000048 nachazi IMEI, ESN, nebo MEID, pro ktery byl certifikat vydan.
V ziskanem certifikatu, platnem do 28.01.2009 ma ESN hodnotu 4F3C2BAB.
Tento ESN potrebujeme dostat do sveho pristroje.
Pres QX DM to nezkousejte, telefon vam ESN zmenit nedovoli.
Ale co udelat pomoci QLib dump a v nem zmenit potrebne bajty na pozadovanou hodnotu ESN i s kontrolnim souctem?
Potom se aplikace, s prislusnym certifikatem, spusti.

Jak na to
1. Pomoci QLib stahneme z telefonu CEFS (je to popsano ve FAQ).
2. Udelame vse, co je treba pro zachranu telefonu po pripadnem necekanem problemu:
2A. Ulozime si na bezpecne misto kopii CEFS.
2B. Stahneme zalohu NV Item-u pomoci QPST nebo NVEditor-u.
2C. S pomoci QPST zkusime zpatky nahrat CEFS (nekdy muze pri zalohovani CEFS dojit k naruseni celistvosti dat). Pokud se telefon zacne predcasne restartovat, bude to nejspis kvuli neuspesnemu zapsani CEFS pomoci QLib. V takovem pripade je nutne nahrat cisty CVEFS z patche v Emergency Download Mode a pres nej zalohu NV-Items. Pokud se CEFS korektne nezapise, zkuste -
a) zkontrolovat kabel
b) ukoncit vsechny rezidentni aplikace, nebo pripadne antiviraky
c) preinstalovat ovladace
3. V libovolnem hexadecimalnim editoru otevreme stazeny CEFS.MBN
3A. Prepiseme retezec 000000001919202C64DBCF13 na 4F3C2BAB88CA900F856A6B32 (je v kazdem CEFS na jine adrese).
3B. Soubor ulozime.
4. Pomoci QPST nahrajeme CEFS (je to popsano ve FAQ).
5. Nyni muzeme nahrat aplikace, s pouzitim .SIG souboru.

TOT VSE. NYNI MUZETE CELY ROK SPOUSTET LIBOVOLNE 'BRJU' APLIKACE NA LIBOVOLNEM TELEFONU SIEMENS SXG75\BENQ-SIEMENS EF81.
Muze to fungovat take na: SL91, EF82, SG75, E81C, E81, M7, S81, S80\SFG75, EF91.

Male upozorneni k instalaci aplikaci:
1. Slozky s hrami se ukladaji do BREW/mod, .mif soubor - do BREW/mif, .sig soubor do brew/mod/[slozka s hrou]/.
2. .MIF by mel byt pojmenovany stejne jeko .MOD soubor ve slozce s aplikaci
3. DULEZITE UPOZORNENI: jmena jsou citliva na velka/mala pismena, tzn. DRIV3R.sig neodpovida Driv3r.mod nebo driv3r.mod

Tak smele do toho.

testsig.rar - 1,74 KB
soubor byl XXX krat stazen nebo zobrazen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza Bouma
táta fóra
táta fóra

Založen: 12. 08. 2004
Příspěvky: 1152

7912.98 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 11:42 am    Předmět: Odpovědět s citátem

BEZY napsal:
A myslíš že by se s tim autor patlal? Wink

Jinak nemějte moc velká očekávání, zatim sem moc dobrých aplikací neviděl... ale to přijde Smile

Btw už to někdo zkoušel? Nebo budu já první pokusný králík? Laughing
No doufam,ze by se s tim mohl zacit "patlat" Pray
Jen by me zajimalo,co se stane po vyprseni platnosti toho certifikatu? prestanou fungovat nahrane aplikace,nebo jen nepujdou instalovat nove? Nesel by sehnat (udelat) neomezeny certifikat?
Jeste jedna otazka: V tom prekladu je mapsano, ze "Sit GSM ESN neregistruje a tak neni problem s operatorem..." Znamena to,ze UMTS ho registruje?Mohl by byt problem v UMTS?

_________________
MOTOROLA d520>SIEMENS C35i>NOKIA 3410>back to SIEMENS C35i>SIEMENS C60>SIEMENS SX1>SIEMENS SXG75 White

Zadáno 12.5.2012-Nabízím k prodeji autorádio: http://aukro.cz/show_item.php?item=2342361883
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 11:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pěkný překlad Applause. Teď to ještě musí někdo vyzkoušet, potvrdit a bude Mr. Green.

// Je někde nějaký nerusky psaný návod, jak pomoci QLib zálohujeme z telefonu CEFS? Protože jinak ten postup nevypadá tak nereálně. Ostatní lze provést hned.

_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 12:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Postup v QLib

spusťtte, vyberte číslo portu (-1 autodetekce)
Library type dejte 1 (QPST - to musíte mít nainstalované)
C
D
Počkejte až se stáhne a poté Q

_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
GgDag
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 03. 07. 2004
Příspěvky: 3548
Bydliště: Taliansko Mobil:HTC One

10072.34 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 4:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zaujimave. Po preloteni som zisitil ze to riskovat zatial nebudem. A neham SXG na zivu. je zaujimave ze sa tam pise o zmene IMEI ktore sa neda zmenit ale ja som ho zmenil v pohode Mr. Green Mr. Green
_________________
Siemens->HTC Sensation ->HTC Sensation XE ->HTC Evo 3D White->HTC Evo 3D Black->HTC One X Black->HTC One X White->HTC One silver->HTC One Black
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 5:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já už na tom pracuji, klidně SXG obětuji. Ale věřím, že ho nezabiju. Jakmile dosáhnu nějakého výsledku, samozřejmě dám hned vědět Wink .

//Tak jsem se právě zasekl hned u prvního bodu při záloze CEFS, protože se tak po třech minutách zálohování restartuje PC. Už jsem to zkoušel několikrát znovu, takže teď pro změnu vyzkouším jiném PC...

_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!


Naposledy upravil RDT dne pá únor 01, 2008 5:45 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
LumkaCZ
všeználek
všeználek

Založen: 06. 02. 2007
Příspěvky: 780
Bydliště: Praha 8

4280.50 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 5:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to by stálo za to možná i přidat sekci BREW aplikace a hry Mr. Green . A nej by bylo kdyby Rusové udělali nějakej BREW Installer psanej v BREW aby se ty aplikace nemusely pořád tahat do mobilu kabelem
_________________
HTC TyTN + 1GB miniSD + pouzdro, handsfree, kabel + WM5 (čekám na pořádnou ROM 6.5)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 5:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jedině nějaký přehled, protože ty BREW hry nejsou free Wink.

Jinak mi to připadá dost předčastné, protože to tu zatím ještě skoro ani nikdo nerozjel Smile. Zatím se o to snažím, takže uvidím, jak to dopadne...

_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
LumkaCZ
všeználek
všeználek

Založen: 06. 02. 2007
Příspěvky: 780
Bydliště: Praha 8

4280.50 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok tak "přehled" Mr. Green . Stejně aplikace bych ocenil nejvíce,protože hry moc nehraju,občas jo ale spíš kraviny na ukrácení dlouhé chvíle. Až to zprovozníš tak nezapomeň dát screenshoty ať se můžu pokochat Shocked
_________________
HTC TyTN + 1GB miniSD + pouzdro, handsfree, kabel + WM5 (čekám na pořádnou ROM 6.5)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 6:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem se úspěšně dostal až k bodu 2C. Nyní si nejsem zcela jist, jak mám tedy zkušebně obnovit CEFS pomocí QPST.

Mám problém. Když tedy v QPST vyberu CEFS soubor, chce to po mě ještě Partition file, bez kterého to nějak nejde obnovit. A ten nevím, co je zač Think.

EDIT1: Tak mám úspěšně editovanou CEFS zálohu. Teď jí jen umět nahrát do telefonu. Nemám stále ten Partition file d'oh!...
Odpověď na soubor partition.mbn, který nutně potřebuji je někde v tomto ruském textu. Jenomže já tomu samozřejmě vůbec nerozumím Pray.

citace:
Требования:
1. установленный QPST,
2. установленный 3GSWUP для вашей модели (или файл partition.mbn – для EF81, EF82, SL91, SG75 или *.qpart – для SXG75 и ранних прошивок EF81)
* Запускаем Software Download из пакета QPST
* Выбираем вкладку CEFS
* Выбираем COM-порт (строка Port:, кнопка Browse откроет список портов QPST Server, где нужно выбрать ваш телефон)
* В строке Partition File (Файл раздела) выбираем W5V022.qpart, W5V026.qpart – для SXG75, или partition.mbn – для EF81, EF82, SL91, SG75 и чешского 3GSWUP SXG75. Убедитесь что вы выбрали файл раздела для вашей модели, иначе последствия такого выбора НЕПРЕДСКАЗУЕМЫ.
* Затем в строке CEFS file выбираем CEFS.mbn, который мы создали на стадии бэкапа.
* Жмем Start.
Через некоторое время телефон перезагрузится и вы получите в точности такое же содержимое файловой системы телефона, как перед бэкапом, включая настройки интерфейса, списки звонков, сообщения и т.п.
Время, как ни странно будет установлено текущее, а дата - на дату бэкапа.


EDIT2: Hurá! Právě jsem rozsluštil řádek:
"2. установленный 3GSWUP для вашей модели (или файл partition.mbn – для EF81, EF82, SL91, SG75 или *.qpart – для SXG75 и ранних прошивок EF81)"
Který říká, že pro SXG75 a EF81 potřebuji soubor *.qpart a ne ten partition.mbn. Nyní tedy zkušebně nahrávám původní CEFS, potom budu upravený.

Jenom mě překvapuje, proč QPST píše: Wrote x bytes of C-EFS image to toshiba_th58dyg02a Mr. Green

_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!


Naposledy upravil RDT dne pá únor 01, 2008 8:21 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 8:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já použil soubor qpart, myslim že je ve stažení někde ve FAQu..

Jinak sem to odzkoušel, telefon mi funguje. Teď tam jen nacpat nějaký aplikace

_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano ano, už jsem na to taky přišel Smile.

Jdu zkoušet aplikace! Už se nemohu dočkat. Jenom škoda, že už jsem smazal ten ohromný balík asi 1000 BREW her, co tu kdysi někde byl odkaz. Protože jsem to uznal jako nepotřebné d'oh! . Teď by se to hodilo...

EDIT: Tak mi nějak není jasné, k čemu je ten test soubor, co lze stáhnout pod návodem. Je tam "test.sig", ale kde je .mif soubor? Nejak mi to s těmi názvy souborů a umístěním prostě není jasné Anxious.

Také mám jeden poznatek, kdyby to někdo zkoušel. Jakmile jsem nahrál ten upravený CEFS, nechtěl se telefon připojit k síti. Musel jsem opět aktivovat online mód z PC.

EDIT2: Tak jsem na zálohách (ty už mi mnohokrát zachránily život Mr. Green) našel ten balík BREW her a aplikací. Je to vždycky složka a v ní většinou samotný soubor .mif a nebo soubor .mif a ještě další složka, kde jsou nějaké dodatečné sobory (třeba zvukové .mid). Ta dodatečná složka se vždy jmenuje stejně, jako ten .mif soubor.

A právě nechápu, zda musím mít tedy i ten soubor .sig, nebo jen ten .mif a co mám vlastně kam nakopírovat Rolling Eyes. Když dám ten samotný soubor .mif do složky brew\mif, tak se v 000000 App Manageru nic nezobrazí Confused.

EDIT3: (Aby těch EDITů nebylo málo Mr. Green) - Mám aplikace, které obsahují všechny potřebné soubory, tedy .mif, .mod, .sig (a dokonce je tam i .bar). Všechny je tedy nakopíruju tam, kde mají být, ale nikde se aplikace stále nezobrazí Frown.

_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 10:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ufff... Už tady nad tím sedím pěkně dlouho a už mě začíná štvát, že se mi prostě žádná aplikace nezobrazí Brick wall.

Potřeboval bych vyzkoušet ty z BREW SDK 3.1.5, co použil jirkab zde: http://www.siemensmania.cz/forum/viewtopic.php?t=28803
protože ty se stoprocentně zobrazí v App Manageru. A teď by již navíc mely jít i spustit. Snažil jsem se tedy stáhnout BREW SDK, jenomže po několika různých bezvýznamných registrací na oficiálních stránkách jsem se stejně nedostal k povolení downloadu Mad.

Dnes už na to kašlu...

EDIT: Třeba přímo k téhle hře mám všechny potřebné soubory. A na SXG75 běží, ale mě se ani nezobrazí...


_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!


Naposledy upravil RDT dne pá únor 01, 2008 10:32 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
jirkab
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 09. 2004
Příspěvky: 2051
Bydliště: Praha

4280.90 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 10:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Zrovna jsem chtel dat odkaz na tenhle příspěvek.
V této chvíli bych se z tohoto tématu držel pouze popisu umístění jednotlivých souborů.
I když fakt čumím jak jsem byl vlastně blízko...v těch příspěvcích není jediná fatální blbost Shocked .

_________________
Siemens C25->S45->S55->ME45->S65->CX75->S75->SXG75->HTC Trinity->Kaiser->Blackstone->Leo->Shooter + SX1
- Jezdím Octavia Combi


Naposledy upravil jirkab dne pá únor 01, 2008 11:15 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
LumkaCZ
všeználek
všeználek

Založen: 06. 02. 2007
Příspěvky: 780
Bydliště: Praha 8

4280.50 SMM
PříspěvekZaslal: pá únor 01, 2008 10:54 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Jenom mě překvapuje, proč QPST píše: Wrote x bytes of C-EFS image to toshiba_th58dyg02a Mr. Green


Já bych to viděl na to že je ta FLASH od firmy Toshiba Mr. Green

_________________
HTC TyTN + 1GB miniSD + pouzdro, handsfree, kabel + WM5 (čekám na pořádnou ROM 6.5)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Telefony na platformě BREW Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group