clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Instalace BREW aplikací
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Instalace BREW aplikací
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Telefony na platformě BREW
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonfire
čestný člen
čestný člen

Založen: 28. 03. 2004
Příspěvky: 3887
Bydliště: Brno, Viničné Šumice
Telefon: HTC HD2
9259.32 SMM

Příspěvky na SM: 110,-
PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 6:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

udela nekdo podrobny navod i s postupy? Smile
ne ze bych byl tak lenivy.. ale sem Mr. Green

_________________
C1,C2,C3,C4,C5,P1,S3,S3plus,S3com,S4,S6,S8,C10,E10,S10,S10active,SL10,U10,S15,C25,C28,S25,C30,M30,A35,A36,C35,M35,S35,S40,S42,
S45,S46,SL42,SL45,ME45,A50,M46,M50,MT50,C55,A60,C60,C62,CF62,M55,MC60,S55,SX56,A57,A65,C65,CFX65,CX65,CX70,M65,S65,SF65,SX1,
A75,AX75,C75,CC75,CF75,CF75B1,CL75,CX75,SL75,SG75,SXG75,E61,E71,CF110,CL85,EF61,EF81,EF82,EF91,SLV140,SL98
Xelibri X1,X3,X4,X7,X8

>> Siemens Museum <<

Koupím Siemens, který nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
michalkopecky
redaktor
redaktor

Založen: 30. 11. 2004
Příspěvky: 1541
Bydliště: Praha Mobil:Siemens CX70

13617.60 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 6:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já myslím, že to ještě nikomu (kromě tebe) nefunguje podle toho, co jsem četl - nevědí, jak tam nahrát aplikace Whistle
_________________
N3410 Sad > Siemens CX70v56 WVA TNG 3.1 Smile > C72 > SE K750i CID49 RED > Vodafone 845 > HTC Desire Z (Android 4.0.4)

SM
______________________________
http://droidik.blogspot.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 6:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak hodil sem tam nějakou aplikaci a v appManageru se mi objevila nová položka (nebo možná nová, nevim jestli tam předtim byla nebo ne...)
Tady je screen:

http://www.imghosting.eu/view.php?img=DispCapture.bmp

Když mi někdo pošlete odkaz na Mozzies, tak je můžu zkusit

_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
FOXXX
VIP
VIP

Založen: 20. 09. 2004
Příspěvky: 2424
Bydliště: Zubří (okres Vsetín)
Telefon: HTC HD
14880.90 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hoši držím palec, tohle potřebovala celá siemensmania! Zase bude co zkoušet a trochu to tu rozčeří hladinu (jestli teda nemá SXG 5 posledních skalních :-) ). Docela mne mrzí že SXG šlo z domu..
_________________
S10, C35, C40, 2x S35, S45, ME45, M55, S55, S65, S75, CF110, SL45i, SXG-75, HTC Artemis, HTC Touch Cruise
HKW600,HTC Touch HD




Naposledy upravil FOXXX dne po únor 04, 2008 5:07 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak můžu potvrdit že funguje, mrkněte na screeny Duke Nukema

http://www.imghosting.eu/view.php?img=duke1.bmp
http://www.imghosting.eu/view.php?img=duke2.bmp
http://www.imghosting.eu/view.php?img=duke3.bmp

_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
michalkopecky
redaktor
redaktor

Založen: 30. 11. 2004
Příspěvky: 1541
Bydliště: Praha Mobil:Siemens CX70

13617.60 SMM
PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BEZY: nechceš udělat návod?

hoši, nedávejte obrázky na imghoating.eu - s poskytovatelem UPC velice často nekomunikuje a nedá se to zobrazit Wink

_________________
N3410 Sad > Siemens CX70v56 WVA TNG 3.1 Smile > C72 > SE K750i CID49 RED > Vodafone 845 > HTC Desire Z (Android 4.0.4)

SM
______________________________
http://droidik.blogspot.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 3:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

skuste někdo Mozzies z SL91 nebo nějakou 3D hru, jako třeba NfS:U2 Very Happy
_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 8:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

michalkopecky - no, to je těžký. K funkci je třeba testovací SIG soubor. Jelikož je jen testovací, platí na rok. A jelikož je Brew uzavřená platforma, tak tento SIG soubor nelze získat žádnou veřejnou (čti legální) cestou. A poskytovat tento soubor v článku, nevim, nevim

Obrázky z highway racer
http://img266.imageshack.us/my.php?image=highkv1.png

Mimochodem, co sem si tak psal s adfree a prý pracují na úpravě MediaPlayeru pro přidání Shuffle a Repeat funkcí ad.

_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
LumkaCZ
všeználek
všeználek

Založen: 06. 02. 2007
Příspěvky: 780
Bydliště: Praha 8

4280.50 SMM
PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 8:49 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lidi,já prostě zírám... Myslím si že jestli to bude takhle pokračovat dále tak si beru SXG75
_________________
HTC TyTN + 1GB miniSD + pouzdro, handsfree, kabel + WM5 (čekám na pořádnou ROM 6.5)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
michalkopecky
redaktor
redaktor

Založen: 30. 11. 2004
Příspěvky: 1541
Bydliště: Praha Mobil:Siemens CX70

13617.60 SMM
PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 10:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

BEZY, tady jde o to, že z toho, co jsem tady četl bych téměř jistě nepochopil, co vše musím s SXG75 udělat, aby mi tam šly BREW aplikace. SIG soubor je věc až druhořadá - jednak se to dá uvé=st pomocí odkazu na ruský topic, kde je testovací certifikát nebo si ho každý průměrný siemensmaniak může najít na ruským fóru. Hlavně aby věděl, co má udělat potom s esiksgéčkem, aby mu to jelo.
_________________
N3410 Sad > Siemens CX70v56 WVA TNG 3.1 Smile > C72 > SE K750i CID49 RED > Vodafone 845 > HTC Desire Z (Android 4.0.4)

SM
______________________________
http://droidik.blogspot.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kraze1984
začátečník
začátečník

Založen: 17. 01. 2007
Příspěvky: 30

155.88 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 6:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pluto napsal:
Jsem si trosku procvicil rustinu :-)

---------------------------------------------

Zprovozneni BREW na libovolnem telefonu
(zvlastni dik adfreemu)

Trocha teorie a historie
Zkusebni certifikat umoznuje vyvojari BREW po omezenou dobu spoustet neomezene mnozstvi "Brju" aplikaci na jednom konkretnim telefonu. Tato doba zavisi na funkci vyvojare, pricemz minimalni doba platnosti jsou 3 mesice.
Qualkom umoznuje generovat textove certifikaty vazane na tri cisla: ESN, IMEI a MEID.
Proto, aby jeden certifikat fungoval na vsech telefonech, je tedy nutne, aby jedno z techto cisel bylo na vsech telefonech stejne.

Nejdriv jsme zkouseli menit IMEI, protoze jsme logicky vychazeli z predpokladu, ze na UMTS telefonech je pouze toto cislo.
Ale bohuzel, IMEI na tovarnich zarizenich neni tak snadne zmenit.
Takze je treba certifikatu zalozeneho na ESN, protoze ESN je na vsech UMTS telefonech Siemens/BenQ-Siemens roven nule.
Objevil se ale druhy problem - kdyz je ESN roven 0, system si mysli ze ESN neni definovany a rovnou kontroluje certifikat podle IMEI.
Resenim tedy byla zmena ESN.
Ale objevil se zase problem - ESN (NV Item 0) je chraneny proti zapisu.
Takze ho zmenime v kopii file systemu a zapiseme zpet do telefonu.
Tak-povedlo se. A telefon neprotestuje - nabiha, pipa a pripojuje se do site. A obsahuje nase ESN. Protoze GSM sit neregistruje ESN - problem s operatorem take nemame, narozdil od situace, kdy by se velke mnozstvi telefonu hlasilo se stejnym IMEI.

Potom se vsechny certifikaty vytvorene s danym IMEI jevily jako platne, ale system potichoucku vsechny odmitnul.
Aha, rekli si borci, to znamena, ze potrebujeme ziskat zkusebni certifikat, vydany pro dane ESN. A takovy se nasel.

V souboru certifikatu se na adrese 0x00000048 nachazi IMEI, ESN, nebo MEID, pro ktery byl certifikat vydan.
V ziskanem certifikatu, platnem do 28.01.2009 ma ESN hodnotu 4F3C2BAB.
Tento ESN potrebujeme dostat do sveho pristroje.
Pres QX DM to nezkousejte, telefon vam ESN zmenit nedovoli.
Ale co udelat pomoci QLib dump a v nem zmenit potrebne bajty na pozadovanou hodnotu ESN i s kontrolnim souctem?
Potom se aplikace, s prislusnym certifikatem, spusti.

Jak na to
1. Pomoci QLib stahneme z telefonu CEFS (je to popsano ve FAQ).
2. Udelame vse, co je treba pro zachranu telefonu po pripadnem necekanem problemu:
2A. Ulozime si na bezpecne misto kopii CEFS.
2B. Stahneme zalohu NV Item-u pomoci QPST nebo NVEditor-u.
2C. S pomoci QPST zkusime zpatky nahrat CEFS (nekdy muze pri zalohovani CEFS dojit k naruseni celistvosti dat). Pokud se telefon zacne predcasne restartovat, bude to nejspis kvuli neuspesnemu zapsani CEFS pomoci QLib. V takovem pripade je nutne nahrat cisty CVEFS z patche v Emergency Download Mode a pres nej zalohu NV-Items. Pokud se CEFS korektne nezapise, zkuste -
a) zkontrolovat kabel
b) ukoncit vsechny rezidentni aplikace, nebo pripadne antiviraky
c) preinstalovat ovladace
3. V libovolnem hexadecimalnim editoru otevreme stazeny CEFS.MBN
3A. Prepiseme retezec 000000001919202C64DBCF13 na 4F3C2BAB88CA900F856A6B32 (je v kazdem CEFS na jine adrese).
3B. Soubor ulozime.
4. Pomoci QPST nahrajeme CEFS (je to popsano ve FAQ).
5. Nyni muzeme nahrat aplikace, s pouzitim .SIG souboru.

TOT VSE. NYNI MUZETE CELY ROK SPOUSTET LIBOVOLNE 'BRJU' APLIKACE NA LIBOVOLNEM TELEFONU SIEMENS SXG75\BENQ-SIEMENS EF81.
Muze to fungovat take na: SL91, EF82, SG75, E81C, E81, M7, S81, S80\SFG75, EF91.

Male upozorneni k instalaci aplikaci:
1. Slozky s hrami se ukladaji do BREW/mod, .mif soubor - do BREW/mif, .sig soubor do brew/mod/[slozka s hrou]/.
2. .MIF by mel byt pojmenovany stejne jeko .MOD soubor ve slozce s aplikaci
3. DULEZITE UPOZORNENI: jmena jsou citliva na velka/mala pismena, tzn. DRIV3R.sig neodpovida Driv3r.mod nebo driv3r.mod

Tak smele do toho.

testsig.rar - 1,74 KB
soubor byl XXX krat stazen nebo zobrazen.


Please mention that the instruction was written by kraze1984 Smile

Here's an autopatcher that searches CEFS.MBN for the needed string and replaces it:

1. Run patcher
2. Select CEFS.mbn
3. Press Start!
4. The file is patched you'll have only to upload it back to phone.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pluto
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 15. 02. 2004
Příspěvky: 489

2061.00 SMM

Příspěvky na SM: 351,-
PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 9:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kraze1984 napsal:

Please mention that the instruction was written by kraze1984 Smile


Oh, sorry for big omission, author of original description is, ofcourse, kraze1984 Applause
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RDT
táta fóra
táta fóra

Založen: 05. 06. 2005
Příspěvky: 1051

6964.82 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

JAKTOŽE MI NIKDO NEŘEKL, ŽE TAM MUSÍ BÍT TEN TESTOVACÍ .SIG SOUBOR! Twisted Evil MYSLEL JSEM, ŽE JE TO TESTOVACÍ APLIKACE Evil or Very Mad , neboco Mr. Green ...

A já sem se s tim dvě noci patlal a patlal a kopíroval a kopíroval a žádná z mých tun BREW aplikací se mi prostě nezobrazila... Ahhhh... Mr. Green

BTW: Co udělat s telefonem je podle mě naprosto jasné (AŽ TEDY NA TEN .SIG TESTOVACÍ SOUBOR Evil or Very Mad Mr. Green Exclamation ). Ten překlad je jasný a není tam co řešit. Samozřejmě návod pro lamy s obrázkama a červeně zakroužkovanejma tlačítkama, co mají kde zmáčkout udělat můžeme Wink.

__

EDIT: ANO! Skutečně to nyní funguje! Jsem šťastný Mr. Green! Věc, v kterou jsem doufal (a nakonec přestal), když jsem si kupoval SXG. Že se jednou podaří spustit BREW aplikaci! Laughing



__

EDIT2: Jak tak zkouším různé hry a aplikace, udělal jsem jeden poznatek! Vždy je důležité nejprve kopírovat soubor .mif do složky mif a až potom složku se hrou do složky mod. Když jsou potom všechny soubory správně pojmenované (stejně pojmenované), většinou aplikace funguje (tím pádem nemá moc smysl dělat přehled funkčních aplikací a her, protože jich je opravdu hodně). Jenom se mi s žádnou nepodařilo připojit na internet (pokud to podporuje). Telefon začne "vytáčet" (zelená ikonka telefonu), ale nakonec se nikdy nepřipojí. Takže kdyby se náhodou objevil nějaký úžasný prohlížeč pro BREW ( Mr. Green ), tak bude asi problém. Existuje třeba Opera for BREW Very Happy. Přitom originální Openwave prohlížeč, co je v telefonu defaultně je postavený na BREW Think.

Mimochodem, neví se něco blíže k OpenGL-ES 3D Engine? Přecejenom, zkoušet 2D hry z roku 2002 pro displeje s rozlišením nic X nic není zrovna zábava Smile.



__

EDIT3: Mám další poznatek (tedy spíše potvrzení). BREW aplikací může běžet neomezený počet (tedy omezený pouze vnitřní pamětí). Zatím všechny, co jsem zkoušel, jsou tak malé, že běží bez problému klidně všechny naráz. Viděl bych to na nějaký ICQ klient pro BREW, který nesaje baterku tolik, jako "emulovaná" Java.


_________________
| Právě používám: HTC Touch HD |

!> Windows Mobile Downloads <!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
LumkaCZ
všeználek
všeználek

Založen: 06. 02. 2007
Příspěvky: 780
Bydliště: Praha 8

4280.50 SMM
PříspěvekZaslal: st únor 06, 2008 11:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mazec Shocked mohl by si prosím vyzkoušet i aplikace? To že jsou pro BREW hry mi už je jasné,ale osobně by mně více zajímaly aplikace protože hry hraju pouze zřídka Cool
_________________
HTC TyTN + 1GB miniSD + pouzdro, handsfree, kabel + WM5 (čekám na pořádnou ROM 6.5)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pip@
administrátor
administrátor

Založen: 11. 08. 2005
Příspěvky: 5470
Bydliště: Olomouc
Telefon: SXG75
132978.34 SMM

Příspěvky na SM: 60,-
PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 12:05 am    Předmět: Odpovědět s citátem

kromě opery pro BREW existuje např. Adobe flash player pro BREW jinak ta opera by nebyla problém získat, ve spoustě telefonů s brew je předistalovaná...

jinak zkoušeli jste předinstalovaný věci z jiných BQ-S jako MasterMind z EF81 nebo mozzies z SL91?

_________________
Siemens: C35i, M35i, SL45i (aka U35), ME45 (aka Panther), C65 (aka Hera), M65 (aka X-cite), S75 (aka Minos), SG75 (aka Wolf4), SXG75 (aka Wolf5), EF81 (aka Kestrel)
HTC: TyTN II (aka Kaiser), Touch Diamond (aka Diamond), HD2 (aka Leo), Desire Z (aka Vision)
Samsung: Galaxy Note 10.1 (aka GT-N8010)

Pojďte pokecat na:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Telefony na platformě BREW Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group