clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - CHYBA JEDNOTKY adresáře M55
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

CHYBA JEDNOTKY adresáře M55

 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> x62 a starší řady -> x62, x60, x55
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marty110r
kolemjdoucí

Založen: 02. 09. 2009
Příspěvky: 2

83.98 SMM
PříspěvekZaslal: st září 02, 2009 9:21 pm    Předmět: CHYBA JEDNOTKY adresáře M55 Odpovědět s citátem

Ahoj vespolek,

Mám velký problém s adresářem v M55.
Najednou začal místo zobrazení adresáře psát hlášku " CHYBA JEDNOTKY"

Soubor 5F08.adr do které se adresář ukládá jsem si zálohoval do PC.
Vytvořil jsem nový soubor se stejným jménem 5F08.adr a vše funguje zase normálně, jen je samozřejmě PRÁZDNÝ. Nové kontakty do něj lze bez problémů vložit i uložit.
Pokud do mobilu nahraju zase původní 5F08.adr hlásí opět "CHYBA JEDNOTKY"

NUTNĚ BYCH POTŘEBOVAL PŮVODNÍ SOUBOR OPRAVIT, PŘÍPADNĚ ALESPOŇ EDITOVAT V PROGRAMU KDE BY BYLY VIDĚT ULOŽENÉ KONTAKTY VČETNĚ TELEFONNÍHO ČÍSLA.
Pokud totiž soubor edituju v zatím zakémkoliv programu vidím jen jméno, příjmení a datum vytvoření kontaktu - zbytek kódovaný.

Prosím netuší někdo jak soubor opravit, případně rozkódovat ?

Díky za odpovědi

Marty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marty110r
kolemjdoucí

Založen: 02. 09. 2009
Příspěvky: 2

83.98 SMM
PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 10:39 am    Předmět: Dílčí úspěch Odpovědět s citátem

Tak jsem byl částečně úspěšný Applause

Studiem stránek na internetu ( díky Bohu za Google překladač, protože všechny odkazy na vyhledání souboru 5F08.adr byly v čínštině ) jsem zjistil, že nejze samostatně upravovat tento soubor, protože je datově provázaný s dalšími dvěma 7F08.adr a 9F08.adr.

Ale zadařilo se, alespoň to že jsem byl schopný soubor 5F08.adr otevřít, částečně dekodovat a získat z něj jména a telefoní čísla.

Není to ideální, protože všechny (cca 200) získané kontakty musím zase ručně zadat do telefonu.

Ale alespoň je mám Applause

Pro ty kdo by to potřebovali - hodně informací je zde :

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=zh-TW&u=http://zhibo.pp.ru/topic.php%3Ftid%3D765&ei=evSeSsmtL8jD_gbm1MjXCw&sa=X&oi=translate&resnum=9&ct=result&prev=/search%3Fq%3D5f08.adr%26hl%3Dcs%26rlz%3D1T4GGLG_enCZ324CZ324%26sa%3DN%26start%3D10

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=zh-CN&u=http://www.wangchao.net.cn/bbsdetail_558622.html&ei=q9ueSozeNJ2CmwPUip3AAg&sa=X&oi=translate&resnum=2&ct=result&prev=/search%3Fq%3D5f08.adr%26hl%3Dcs%26rlz%3D1T4GGLG_enCZ324CZ324

Vlastní přečtení čísla v souboru provedete takto :

- Stáhne te si zde výborný program SIMOCO
- Nakopírujete si soubor 5F08.adr do PC
- v programu Total Comander, nebo podobném ho otevřete pro čtení klávesou F3

- v záložce MOŽNOSTI přepnete do HEXADECIMÁLNÍHO !!! ZOBRAZENÍ na jedné straně vidíte kodovaný zápis a na druhý HEXA.

- struktura zápisu každého kontaktu je přibližně následovná - příjmení, číslo skupiny, příjmení, kodované telefonní číslo, datum vytvoření kontaktu, zase příjmení. Těch údajů tam může být mnohem víc, záleží kolik jste toho vyplnili v kartě kontaktu - podrobně je to rozepsané v těch odkazech co jsem psal nahoře.

Příklad:

v adresáři jsem vytvořil nový kontakt, kde jsem vyplnil jen příjmení "Test" a telefonní číslo "123 456 789"

Celý odovaný zápis vypadá takhle:

              T e s t ˙˙˙
9 T e s t ˙˙˙˙ !Ce‡ů˙˙˙˙˙˙˙˙20090903T111554 :z Test


Takže npř. číslo 123 456 789 v kodovaném formátu je !Ce‡ů
po přepnutí do hexa tvaru vidíme místo telefonního čísla
5 dvojic čísel 21 43 65 87 F9

- čteme ZLEVA po dvojcích, KAŽDOU DVOJCI V PRAVA DOLEVA
Písmeno "F" znamená mezeru, jen vyplňuje volné místo v zápisu dvojce.[/b]

Je to komplikované řešení záchrany kontaktů,
ale žádné jiné jsem zatím nenašel a tak jsem rád, je mám alespoň vypsané na papíru Applause

Snad to pomůže i někomu jinému Hand

Ahoj Marty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
simp
moderátor
moderátor

Založen: 23. 07. 2005
Příspěvky: 1244
Telefon: S65
11968.90 SMM
PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 1:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teda toto bych dělat nechtěl Mr. Green
Ale co člověku zbývá... Hlavně, že si dokážeš poradit, když jsme ti neporadili tady... Pro příště z toho vyplývá jednoduché ponaučení... Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
A to vše, co se dá... Adresář přes SiMoCo, data z flex paměti/paměové karty, fullflash... Nikdy nevíš, kdy se ti to hodí a usnadní to práci a čas...

_________________
M50 unlock java † CX70 FW56 Elfpack 2.3 † S65 FW58 Elfpack 2.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> x62 a starší řady -> x62, x60, x55 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group