clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - SX1 - žádná reakce
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

SX1 - žádná reakce
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Siemens SX1
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rattle-snake
všeználek
všeználek

Založen: 01. 04. 2008
Příspěvky: 613
Bydliště: Varnsdorf

15518.64 SMM

Příspěvky na SM: 460,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 2:19 pm    Předmět: SX1 - žádná reakce Odpovědět s citátem

Zdravím. Do sbírky se dostal Siemens SX1. Údajně úplně nový - je s kompletním příslušenstvím a i jeho stav tomu odpovídá - fólie na displeji, nevybalené návody... K telefonu nebyla baterie. Použil jsem svou (starou), připojil na nabječku a žádná reakce Sad Myslíte, že to baterkou? Vzhledem k tomu, že je to nový telefon, tak by to bylo k vzteku, kdyby nefungoval. Může tahle situace nastat? Co by se muselo stát, aby prokazatelně nový telefon nefungoval Shocked ? Díky za každý tip nebo radu.
_________________
Siemens mobile stále s námi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 2:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Najskôr treba mať istotu, že batéria je dobrá. Ak pracuje v inom mobile, tak treba hľadať problém v kontaktoch, vyčistiť, jemne napružiť kontakty batérie Angel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rattle-snake
všeználek
všeználek

Založen: 01. 04. 2008
Příspěvky: 613
Bydliště: Varnsdorf

15518.64 SMM

Příspěvky na SM: 460,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 8:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za radu. Baterie se zdá být v pořádku, při vložení do jiné SX1 se tato normálně zapnula. Nechápu to, když telefon je úplně nový.. Sad Může to třeba déle trvat, než se vzpamatuje, když se dlouhoobě nepoužíval? Na pohled vše stejné jako u normálně používané SX1. Vše čisté... Jedině nějaký problém s elektronikou, ale nevím, jak by k němu došlo... Jak píšu - nový telefon.
_________________
Siemens mobile stále s námi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 8:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

S SX1 nemám skúsenosť. Ale malo by to byť podobné ako pri iných typoch, či mobil komunikuje cez Joker (Papua) v servisnom režime, resp. aj cez Simoco, TC a pod. Či sa dá nahrať nový fw.
Nedávno som mal jednu A65 a komunikovala bez problémov, ale žiaden zvuk a žiadna reakcia na displeji Brick wall Poslal som to Mariánovi, nech sa na to pozrie ako skúsený hw expert Angel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rattle-snake
všeználek
všeználek

Založen: 01. 04. 2008
Příspěvky: 613
Bydliště: Varnsdorf

15518.64 SMM

Příspěvky na SM: 460,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky. No vyzkouším to, ale ten telefon se vůbec nezapne... V tuhle chvíli je ten telefon jenom jako cihla Sad Takže nevím, jak bych ho do servisního módu dostal....Prostě na nic nereaguje. Možná by se k tomu Mario mohl vyjádřit. Nebo někdo, kdo zná SX1... Tohle mě štve, kvůli těm penězům a že je úplně nová Brick wall
_________________
Siemens mobile stále s námi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 9:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Čo vypíše Joker pri servisnom režime a stláčení červeného tlačidla?
Ak by nebola žiadna reakcia, je to čudné Brick wall
Hádam to nebude varianta, že čo je ako nové, nemusí byť aj funkčné (ja mám tiež zopár mŕtvoliek). Ale ak to niekto vedome ponúkal ako nové a s utajením, že to nie je funkčné, to by nebolo dobré jednanie (v takom prípade sú to len kryty a nejaké diely) Shocked
Ale môže byť, že je tam nejaká drobnosť, na ktorú treba prísť Think
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 9:44 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pár týdnů zpátky jsem na aukru koupil SX1, rozhodně ale nebyla nová a v popisu bylo rovnou že nejde zapnout... ale za kilo a s orig. balením, ještě k tomu z Prahy => bez poštovného, no nekup to Very Happy ... tak jsem to risknul. Nejdřív jsem jí zkusil se svou funkční aku, ale nereagovala... no a tak jsem zkusil vyměnit základní desku s jinou SX, abych aspoň věděl kde je problém... a světe div se Shocked , všechno je funkční Dancing , jak MMI s displejem, tak základní deska. Takže když máš jinou SX1, tak můžeš zkusit totéž Smile .
_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
rattle-snake
všeználek
všeználek

Založen: 01. 04. 2008
Příspěvky: 613
Bydliště: Varnsdorf

15518.64 SMM

Příspěvky na SM: 460,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 9:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Heh Very Happy To je dobrý kup, pravda.. No druhou SX1 mám, a to je (jak asi víte) v čudu, dosud se mi jí nepodařilo zprovoznit. No a tak na aukru vidím nová SX1 - bez záruky na funkčnost, telefon dlouhodobě uložen... Logika velí, že asi bude funkční, i když vzhledem ke stáří bez záruky. Dneska přišel - a skutečně, komplet balení, SX1 s folii na displeji, pytlík s návody neroztržený, CD nevybalené... Paráda. Do chvíle, než jsem se jí pokusil rozjet. Btw už se na displeji zobrazují při zapnutí čáry... Ještě se ale nerozsvítí. Možná přichází k sobě... Ale baterka v balení nebyla, to je třeba napsat. Tu používám svou z té staré SX. A hrabat se mi v té nové nechce, je fakt nová... Very Happy Na joker jí asi nenapojím, pořád mám problémy s porty Brick wall
_________________
Siemens mobile stále s námi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 10:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to že není aku je dneska celkem pochopitelné... člověk si SXko uloží, třeba i déle než 2 roky ho nepoužívá a pak je nafouklá, mrtvá... (což byla také jedna ze předchozím majitelem zmiňovaných příčin nefunkčnosti u té mojí, kde dále mohla hrát roli třeba nějaká nečistota...). Pokud se ale s tou druhou SX dostaneš do swup módu, tak by případně kombinace MMI z této + deska z nové mohla fungovat. I když na druhou stranu chápu, že do nové nechceš kuchat...

Jinak co se týče tvojí poptávky po někom, kdo by ti na té první přehrál fw, tak až budu s předstihem vědět, že se dostanu na PC s XP kde netuhnou winswupový fw, mohl bych ti dát vědět... jestli bys měl zájem. Minulý týden jsem přehrával fw na jedné své SX1 i lehce připitý Mr. Green .

_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 10:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám tušenie, že to bude treba min. prefúkať teplovzdušnou pájkovačkou. Ak ale kábel na tom porte bežne komunikuje s mobilmi, mal by sa nejako chytiť aj s tou SX1 v servisnom režime Angel Ak by nebola odozva, tak hw problém určite d'oh! Ale aj tomu sa dá pomôcť, aj nie vždy úspešne (mám doma A55/CX65, že komunikujú, aj idú cez Joker/Papua, ale nie sú stabilné a padnú po sekundách, minútach - nepomohol ani teplý vzduch, sú na diely).
Aj s mobilmi je to ako s chorobou, dá sa liečiť, ale nie vždy uzdraviť Whistle
Držím palce a hádam sa SX1 preberie Hand


Naposledy upravil stano.mania dne čt březen 24, 2011 10:29 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rattle-snake
všeználek
všeználek

Založen: 01. 04. 2008
Příspěvky: 613
Bydliště: Varnsdorf

15518.64 SMM

Příspěvky na SM: 460,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 10:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No jasně, díky, rčitě dej vědět, rád si jí nechám přehrát... Very Happy Paráda. Ta nová, nevím, no... Byla prodávaná bez záruky, ale prostě je to k vzteku - je to nové, a nefunguje Sad Nevím, jestli je stáří argument... Že by tomu telefonu vadilo, že se dlouho nepoužívá a elektronika se nějak pokazila? Mr. Green Nevím. Baterka je v poho, telefon na prní pohled nejeví známky fyzického zničení (logicky) ani něčeho tekutého... Ale stav se změnil, při zapnutí tlačitka ON občas změní displej barvu a objeví se na něm čáry... Že by přece žil? d'oh!
_________________
Siemens mobile stále s námi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stano.mania
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 09. 11. 2004
Příspěvky: 2128
Bydliště: okolie Senca (SK)

14311.82 SMM

Příspěvky na SM: 160,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na tej mojej A65 sa neobjavili ani čiary, ale po jemnom pokrútení krytov niekedy niečo bliklo, po porade s Mariánom je problém v časti medzi procesorom a displejom a nejaký odpor? Arrow Teplý vzduch, a možno aj niečo viac, chvíľami mám pocit ako psychiater, že chceme každý mobil prebrať k plnej paráde Dancing Nádej zomiera posledná Angel
Ak niečo blikne, určite by mal komunikovať v servisnom režime.
Ak áno, tak skúsiť Format, mnohé mobily sa tým preberú Think


Naposledy upravil stano.mania dne čt březen 24, 2011 10:36 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NoviS
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 01. 08. 2008
Příspěvky: 857
Bydliště: Praha
Telefon: EF81
144510.50 SMM

Příspěvky na SM: 115,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 10:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když je obě rozebereš a proházíš nějak součástky, všichni budeme moudřejší Angel .
_________________
A52 -> M65† -> SXG75† -> SK65 -> S75 -> SX1 -> SK65 + S75 -> SL75, SK65, S68, S65, EF81... prostě pořád nějaký SIEMENS Smile
->MOJE SBÍRKA<-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
rattle-snake
všeználek
všeználek

Založen: 01. 04. 2008
Příspěvky: 613
Bydliště: Varnsdorf

15518.64 SMM

Příspěvky na SM: 460,-
PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju... Very Happy No u téhle nové SX1 by to byla škoda, kdyby se neprobrala. Ale už tomu moc nevěřím, že jo.... Vyzkouším to. To je možné, že nový telefon už mohl mít tuhle závadu? Jinak si to vysvětlit nedokážu.... d'oh!
_________________
Siemens mobile stále s námi!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
OUTDOOR
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 13. 10. 2006
Příspěvky: 342
Bydliště: Jaroměřice

2620.88 SMM

Příspěvky na SM: 100,-
PříspěvekZaslal: pá březen 25, 2011 8:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak podle toho co tu čtu, tak si myslím, že máš odloupnutý CPU. Stejné příznaky měla i moje SX1, když jsem stikl tlačítko na zapnutí, tak displej jen ztmavnul a někdy na něm byly i čáry. Když jsem ho pořádně zmáčknul, tak se ho občas dalo zapnout, můžeš to zkusit, zkus přitlačit na spodní klávesnici a zkusti ho zapnout. Případně můžeš zkusit trojhmat, ale ten nevím jistě jak se dělá u SX, asi * # a zapínací tlačítko držet při vypnutém telefonu. To udělá komplet formát telefonu.
_________________
C10, C25, C30, A35, 2xC35, M35, S35, 2xA36, A40, C45, ME45, S45, 2xA50, SL45i, MT50, M50, S45i, S55, C55, A55, A60, C60, C62, 4xM55, MC60, SL55, A57, A65, C65, 2xCF62, CX65, M65, CXT70, CXV70, S65, SK65, ST60, 2xSX1, A70, C72, A75, AX72, 2xAX75, C75, CX75, 2xM75, ME75, 2xS75 (black&white), SL75, 2xSXG75 (black&white), A31, 2xC81, E71, EF81, 2xEL71, S68, S88, Nokia 5500 Sport, Nokia E90 Communicator, Nokia N70 ME
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Siemens SX1 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group