clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Update firmware x65 pomocí x65flasher
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Update firmware x65 pomocí x65flasher
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MAC.big
začátečník
začátečník

Založen: 01. 09. 2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Brno

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2004 4:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Omlouvám se, nemyslel jsem to tak drasticky, jak to vyznělo. Ne, nerýpu se v telefonu, protože to nemá v mém případě smysl (někomu možná přijde jako super si dát osvětlení po 1%, ale raději než to bych nahrával novější stabilnější fw - "tunit" fw11 nemá smysl). Nechci tady hanit cizí práci a nedělám ze sebe experta, to v žádném případě. Ale vzhledem k tomu, že ačkoli se tedy 8720 dle tlf hlásí jako DCA-510 (to není nic nového), tak to na věci nic nemění - orig.update nejede. Nefunguje ani nekonečný počet pokusů, prostě to v mém případě nejde. Ačkoli si říkáte, že to bude rukama, tak není. Opravdu mě napadl tento postup, dokonce by bylo super kdyby byla utilita jako dřív, co by extrahovala soubor z orig.update a ten pak šel naprat do telefonu jinou cestou - kde by to nevázlo na neorig.kabelu. No bohužel to nejde. Původně jsem chtěl orig. DCA-500, ale na Tvou radu Krokodýle jsem koupil 8720 a to promptně, abych pomohl. Zbytečně. To celkem naštve a zklame. S tím jistě budeš souhlasit.
_________________
CMD-C1->5110->6310->S65 fw.11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokodýl
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 4749
Bydliště: Velké Žernoseky

14921.78 SMM
PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2004 12:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

MAC.big napsal:
Omlouvám se, nemyslel jsem to tak drasticky, jak to vyznělo. Ne, nerýpu se v telefonu, protože to nemá v mém případě smysl (někomu možná přijde jako super si dát osvětlení po 1%, ale raději než to bych nahrával novější stabilnější fw - "tunit" fw11 nemá smysl). Nechci tady hanit cizí práci a nedělám ze sebe experta, to v žádném případě. Ale vzhledem k tomu, že ačkoli se tedy 8720 dle tlf hlásí jako DCA-510 (to není nic nového), tak to na věci nic nemění - orig.update nejede. Nefunguje ani nekonečný počet pokusů, prostě to v mém případě nejde. Ačkoli si říkáte, že to bude rukama, tak není. Opravdu mě napadl tento postup, dokonce by bylo super kdyby byla utilita jako dřív, co by extrahovala soubor z orig.update a ten pak šel naprat do telefonu jinou cestou - kde by to nevázlo na neorig.kabelu. No bohužel to nejde. Původně jsem chtěl orig. DCA-500, ale na Tvou radu Krokodýle jsem koupil 8720 a to promptně, abych pomohl. Zbytečně. To celkem naštve a zklame. S tím jistě budeš souhlasit.


No já už jsem vychladl, ale upřímně, docela jsi mě nadzvedl- Vše dobré.

Píšu to už asi po dvacáté, tak to napíšu po dvácáté první. S kabelem MA 8720C už de všechno, jediný problém je u update, kde je potřeba přerušit napájení. Takže buď si udělat vypínač na pin 1, nebo pin 1 lehce přelepit izolepou /já to dělám tímto způsobem/. To ale není problém pouze MA 8720, ale skoro všech kabelů které se hlásí jako DCA 510, prostě nesmí mít zapnuté napájení. Stejně se tento kabel chová i většiny originál update od Siemensu.
Dále doporučuji použít poslední driver od výrobce.

_________________
Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Siemense / historie
M35i > ME45i > M55 > M65 + SX1 /už ne :-(/ > M55 > CX70 + S65repase> S75

WinMobile
"`XDA` Orbit2" --> HTC Touch Cruise ---> HTC Diamond 2, WM6.1, SDHC 8GB ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAC.big
začátečník
začátečník

Založen: 01. 09. 2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Brno

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: st prosinec 01, 2004 1:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Krokodýl napsal:
No já už jsem vychladl, ale upřímně, docela jsi mě nadzvedl- Vše dobré.

Píšu to už asi po dvacáté, tak to napíšu po dvácáté první. S kabelem MA 8720C už de všechno, jediný problém je u update, kde je potřeba přerušit napájení. Takže buď si udělat vypínač na pin 1, nebo pin 1 lehce přelepit izolepou /já to dělám tímto způsobem/. To ale není problém pouze MA 8720, ale skoro všech kabelů které se hlásí jako DCA 510, prostě nesmí mít zapnuté napájení. Stejně se tento kabel chová i většiny originál update od Siemensu.
Dále doporučuji použít poslední driver od výrobce.


Já mám 8720P nikoli "C" a napájení se zapíná softwarově, defaultně je vypnuté. Takže tento problém by se konat neměl. Pro jistotu jsem teď pin1 i fyzicky odpojil. Ovladače mám nejnovější. Jakoukoli možnost z fóra hned zkouším, ale bez výsledku. Proto ta moje bezmocnost.

_________________
CMD-C1->5110->6310->S65 fw.11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
njord88
kolemjdoucí

Založen: 16. 11. 2004
Příspěvky: 5

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2004 12:24 pm    Předmět: Neoriginální kabel Odpovědět s citátem

Já jsem mněl podobný problém, program pro zmněnu fw od siemensu nenašel neoriginální kabel na COM3, nalezl jen fyzické porty. Nejdřív jsem zkusil softwerově vypnout nabíjení, potom jsem ještě pro jistotu přelepil pin 1 a stále to nešlo. Po spoustě různých pokusů se to ale podařilo:
Nejdřív jsem mněl COM1 - fyzický port, COM2 - fyzický port, COM3 - USB kabel,
potom jsem zmněnil jen v nastavení COM3(USB kabel) z COM3 na COM1, takže v OS(XP SP2) byli dva COM1,
když jsem pak pustil program našlo mi to normálně na COM1 telefon(C65) a firmware se v pořádku nahrál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAC.big
začátečník
začátečník

Založen: 01. 09. 2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Brno

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2004 1:18 pm    Předmět: Re: Neoriginální kabel Odpovědět s citátem

njord88 napsal:
Já jsem mněl podobný problém, program pro zmněnu fw od siemensu nenašel neoriginální kabel na COM3, nalezl jen fyzické porty. Nejdřív jsem zkusil softwerově vypnout nabíjení, potom jsem ještě pro jistotu přelepil pin 1 a stále to nešlo. Po spoustě různých pokusů se to ale podařilo:
Nejdřív jsem mněl COM1 - fyzický port, COM2 - fyzický port, COM3 - USB kabel,
potom jsem zmněnil jen v nastavení COM3(USB kabel) z COM3 na COM1, takže v OS(XP SP2) byli dva COM1,
když jsem pak pustil program našlo mi to normálně na COM1 telefon(C65) a firmware se v pořádku nahrál.


Toto jsem zkoušel skoro jako první, protože jinak mě vůbec nejela utilitka OD Tool (jen na COM 1 nebo 2, tzn. vypnout fyzický port a namapovat tam USB kabel), když jsem chtěl vypnout zvuk závěrky při focení. Mě to COM3 najde, ale ničemu to nepomůže (pořád píše tu chybu "..maybe not new update concept.."). Každopádně díky za tip.

_________________
CMD-C1->5110->6310->S65 fw.11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
njord88
kolemjdoucí

Založen: 16. 11. 2004
Příspěvky: 5

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2004 8:16 am    Předmět: Re: Neoriginální kabel Odpovědět s citátem

Když jsem COM1(fyzický) vypnul tak my to taky nešlo, když jsem ale nechal COM1(fyzický) zapnutý a k tomu na COM1 přemapoval USB kabel najednou to šlo, jo a mněl jsem na obou nastavenou stejnou rychlost(nebylo to maximum, už si ale nevzpomínám kolik) a další parametry.
Mimo to jsem slyšel o postupu při kterém se provede zámněna portů až v průběhu programu, tuším po tom co to napíše že nenašel telefon, nebo po tom co vyberete na kterém COMu má hledat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAC.big
začátečník
začátečník

Založen: 01. 09. 2004
Příspěvky: 67
Bydliště: Brno

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: so prosinec 04, 2004 3:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bohužel ani tak nejede. Už jsem se smířil s tím, že to tak zůstane Crying or Very sad
_________________
CMD-C1->5110->6310->S65 fw.11
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
HOne
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 30. 10. 2004
Příspěvky: 495
Bydliště: Trutnov-takový relativně velký,avšak nudný město...(50 km od Hradce Králové na sever)

2073.00 SMM
PříspěvekZaslal: so prosinec 04, 2004 10:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kde mám nastavit ty COM porty? mám USb,myslim 8720 a je to na COM3 a nechce se to spojit:( (píše Cannot open port:()
_________________
Rentgenovali jsme mu hlavu, ale naštěstí jsme v ní nic nenašli.

Sony Erikson Ká sedmset padesát i


...->Alcatel 302->Nokia 3310->Siemens M65->prodán->Sony Ericsson K750i

Linux for Humans....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger MSN Messenger
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: so prosinec 04, 2004 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

HOne napsal:
kde mám nastavit ty COM porty? mám USb,myslim 8720 a je to na COM3 a nechce se to spojit:( (píše Cannot open port:()

U XP Home:Tento počítač>vlevo dát zobrazit systémové informace>záložka hardware>správce zařízení>porty(COM a LPT) Aby se tam zobrazil, musíš ho mít pochopitelně připojený k PC

_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: so prosinec 11, 2004 9:04 pm    Předmět: Re: mobil nereaguje na červené tlačítko :-( Odpovědět s citátem

muaddib napsal:
Páni, ja som tu úplne nový, mám po prvý raz Siemens (CXT65, FW16) a zisťujem že sa s ním dajú robiť úžasné vecičky Very Happy
Ale hneď zo začiatku, mám problém, chcel som si plne zálohovať telefón pomocou x65flashera aby som si mohol spraviť bezpečný upgrade originálneho FW a v prípade problémov mal možnosť vrátiť 16ku.
Mám taktiež originálny seriový kábel DCA-500, postupujem presne podľa návodu a:
1. boot core som patchol, teraz keď tú javu spustím znovu napíše mi že už je patchnutý...
2. vypnem telefón, spustím x65flasher, nastavím port (COM3, ale skúšal som aj COM1)
3. následne ma vyzve krátko stlačiť červené tlačítko na mobile a TU je kameň úrazu!
Nech to tlačítko mačkám koľkochcem, nič nereaguje, stále sa mi zobrazuje iba hláška aby som ho stlačil!!!
a keď ho príliš dlho držím, zapne sa mobil Crying or Very sad

Neviem či v niečom robím chybu, ale niekoľkokrát som to už skúšal a to isté.

Problém je v kabelu-buďto si ten tvůj předělej na servisní(návod je na SM) nebo si kup novej-DCA-510 (USB)

_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Boogey
začátečník
začátečník

Založen: 08. 11. 2004
Příspěvky: 94
Bydliště: Brno

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: so prosinec 11, 2004 9:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyz nefunguje cervene tlacitko, staci vytahnout a zpet zastrcit kabel od mobilu v okamziku, kdy se ma tlacitko zmacknout - rychle a ucinne 100%
_________________
Alcatel OT CLUB DB=>C55v24 888KB 217KB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: so prosinec 11, 2004 9:15 pm    Předmět: Re: mobil nereaguje na červené tlačítko :-( Odpovědět s citátem

muaddib napsal:
BEZY napsal:
muaddib napsal:
Páni, ja som tu úplne nový, mám po prvý raz Siemens (CXT65, FW16) a zisťujem že sa s ním dajú robiť úžasné vecičky Very Happy
Ale hneď zo začiatku, mám problém, chcel som si plne zálohovať telefón pomocou x65flashera aby som si mohol spraviť bezpečný upgrade originálneho FW a v prípade problémov mal možnosť vrátiť 16ku.
Mám taktiež originálny seriový kábel DCA-500, postupujem presne podľa návodu a:
1. boot core som patchol, teraz keď tú javu spustím znovu napíše mi že už je patchnutý...
2. vypnem telefón, spustím x65flasher, nastavím port (COM3, ale skúšal som aj COM1)
3. následne ma vyzve krátko stlačiť červené tlačítko na mobile a TU je kameň úrazu!
Nech to tlačítko mačkám koľkochcem, nič nereaguje, stále sa mi zobrazuje iba hláška aby som ho stlačil!!!
a keď ho príliš dlho držím, zapne sa mobil Crying or Very sad

Neviem či v niečom robím chybu, ale niekoľkokrát som to už skúšal a to isté.

Problém je v kabelu-buďto si ten tvůj předělej na servisní(návod je na SM) nebo si kup novej-DCA-510 (USB)


Podľa toho čo som sa ale vo fórach dočítal, tak problémy vznikajú práve pri kábeloch spájaných cez USB. schválne som si z toho dôvodu kupoval seriový a originálny Sad
Nevieš kde nájde návod na prerobenie toho kábla? prípadne nejaké iné riešenie? ide mi hlavne o zálohu kompletného mobilu pre prípadný možný návrat na starý FW ak s novým budú problémy - neexistuje iný software?

Ať máš jakýkoli SW, vždy je třeba serv. kabel. Návod na předělání je zde: http://www.siemensmania.cz/content.php?id=9

_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: so prosinec 11, 2004 9:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Boogey napsal:
Kdyz nefunguje cervene tlacitko, staci vytahnout a zpet zastrcit kabel od mobilu v okamziku, kdy se ma tlacitko zmacknout - rychle a ucinne 100%

Pokud má správnej kabel, tak určitě, ale jinak...

_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Orpheus
čestný člen
čestný člen

Založen: 25. 12. 2004
Příspěvky: 3637
Bydliště: Bratislava(SK)

14900.34 SMM
PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2004 11:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Hey, ludia, potreboval by som pomoc. Mam koracell USB kabel a S65ku. Mam FW16 a A100 variant na mobile. Chcel by som nahral na mobil FW25 ale cez org. update firmware prog od siemensu to nejde lebo mam USB kabel. Je neaka moznost ako to spravit cez neaky iny sposob a USB kablom? Diky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
BEZY
čestný člen
čestný člen

Založen: 20. 07. 2004
Příspěvky: 4348
Bydliště: Karlovy Vary

81.16 SMM
PříspěvekZaslal: ne prosinec 26, 2004 11:26 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Orpheus napsal:
Hey, ludia, potreboval by som pomoc. Mam koracell USB kabel a S65ku. Mam FW16 a A100 variant na mobile. Chcel by som nahral na mobil FW25 ale cez org. update firmware prog od siemensu to nejde lebo mam USB kabel. Je neaka moznost ako to spravit cez neaky iny sposob a USB kablom? Diky.

Jde o to co máš za USB kabel. Jestli DCA-540, tak to vážně nijak nejde. Pokud máš DCA-510, tak to jde-stačí mít ovladače na vytvoření vyrt. portu COM a pak to pošlape

_________________
C35i -> M35i -> M50 -> CX65 -> SX1McLaren -> SXG75 -> HTC HD

http://www.bezysoftware.net

Brew Mobile Commander 2.0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group