clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Windows vs Linux
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Windows vs Linux
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Co používáte?
Windows
79%
 79%  [ 27 ]
Linux
20%
 20%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 34

Autor Zpráva
Gohomo
začátečník
začátečník

Založen: 28. 12. 2004
Příspěvky: 83

SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2005 2:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Používam Win-XP + SP1. Keď som mal SP2 veľa vecí mi blblo. Chcel by som vyskúšať Linux, no mám a používam mnoho SW, kde nie je adekvátna náhrada pre Linux a pod XP idé bez problémov. Toto sa týka - bohužiaľ - aj SW pre Siemens.
_________________
Motorola 770CX - N 5110 - N 6110 - N 6210 - N 3510i - N 6610 - Siemens CX65 (oživený) + veľa patchov + DCA-510
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mr. Hahn alias ConPower
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 12. 09. 2004
Příspěvky: 2714

SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2005 2:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

U sebe v pokojíku mám Windows 98 a u taťky úspěšně okupuju Windows XP Professional SP2 Dancing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
haldyr
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 866
Bydliště: Červ. Kostelec (Naith Lothlórien)

SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2005 4:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mr. Hahn alias ConPower napsal:
U sebe v pokojíku mám Windows 98 a u taťky úspěšně okupuju Windows XP Professional SP2 Dancing .


My máme doma bohužel jen jeden komp Crying or Very sad

_________________
5110>>>C55 FW21>>>C55 FW24 888KB, 245KB HpM + patche>>>CX75 + RS-MMC 256MB Pretec + Headset with PTT Stereo(HHS-700)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
HenX
táta fóra
táta fóra

Založen: 09. 10. 2004
Příspěvky: 1172
Bydliště: Český Těšín Telefon:Siemens C75

SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2005 4:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja pouzivam Windows XP SP2 a jsem spokojeny.A nevite kde bych mohl linux stahnout?Mate link?Dik
_________________


***Sony Ericsson K750i*** The best mobile!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky Yahoo Messenger
haldyr
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 866
Bydliště: Červ. Kostelec (Naith Lothlórien)

SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2005 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

My-C60 napsal:
Ja pouzivam Windows XP SP2 a jsem spokojeny.A nevite kde bych mohl linux stahnout?Mate link?Dik


Tady je Mandrakelinux 10.1
Arrow http://www.mandrake.cz/index.php?aid=8

_________________
5110>>>C55 FW21>>>C55 FW24 888KB, 245KB HpM + patche>>>CX75 + RS-MMC 256MB Pretec + Headset with PTT Stereo(HHS-700)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
jamaica
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 2409
Bydliště: V srdci Evropy

SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2005 6:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jenda.69 napsal:
haldyr napsal:
SP2 je bych řek docela dobrá, protože spyware taky docela blokuje..

jo, to je, ale co jsem čet, tak na tom nejde spustit dost her


čet ale nezkusil co?keci prdy beďary Exclamation jde všechno a normálně Applause Ten blud o zlobení SP2 pochází z dob beta verze která nebyla 100%,ale oficiální updat uvolněnej Mic.Soft. kterej vyšel na CD je 100% v poho

_________________
Bůh odpouští, JÁ NE!
LG G2 d802
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jamaica
siemensmaniak
siemensmaniak

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 2409
Bydliště: V srdci Evropy

SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2005 6:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A než skočíte někteří zoufalci do linuxu Brick wall ,zeptejte se těch co ho používaj,kolik existuje pro to softu Think ,dyk na to skoro nic neni Not talking
_________________
Bůh odpouští, JÁ NE!
LG G2 d802
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bond
čestný člen
čestný člen

Založen: 11. 12. 2004
Příspěvky: 3289
Bydliště: Hradec Králové

SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2005 6:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jamaica napsal:
jenda.69 napsal:
haldyr napsal:
SP2 je bych řek docela dobrá, protože spyware taky docela blokuje..

jo, to je, ale co jsem čet, tak na tom nejde spustit dost her


čet ale nezkusil co?keci prdy beďary Exclamation jde všechno a normálně Applause Ten blud o zlobení SP2 pochází z dob beta verze která nebyla 100%,ale oficiální updat uvolněnej Mic.Soft. kterej vyšel na CD je 100% v poho


Ale veci to zablokuje Shame on you ale hned se te to uepta jestli to chces odblokovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Marinak
badatel
badatel

Založen: 07. 12. 2004
Příspěvky: 141
Bydliště: Hovězí

SMM

Příspěvky na SM: 190,-
PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2005 9:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A co takhle emulovat WYDLE pod LINUXEM?
WYDLE jsou pak stabilnější a všchny programy fungují normálně?
A prej to snad i rychlej běhá...
Kdybych měl víc času tak bych to aj zkusil, ale matura na krku... nedá sa svitit... Brick wall
Ale až to dám dokupy, určitě podám taky na SM info Smile

_________________
"I mistr tesař se někdy utne..."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
wizaard
táta fóra
táta fóra

Založen: 11. 09. 2004
Příspěvky: 1045
Bydliště: Očelice u Českého Meziříčí, ČR

SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2005 10:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, používám Win XP Pro SP1

Dříve jsem kombinoval Win 98 SE / Win XP Pro SP1 / Mandrake Linux 9.1

_________________
Siemens C35i, CX65 -> SonyEricsson K700i, K750i

Arrow Gimpl ...aneb časopis studujících | FAQ | Info o Satronu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
oookoook
veterán
veterán

Založen: 27. 09. 2004
Příspěvky: 1813
Bydliště: Brno

SMM
PříspěvekZaslal: po únor 28, 2005 3:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Win XP SP2. Linux (Mandrake 9) ma tata na Notebooku kvuli mejm pokusum s Apache... Jenze notebook ma touchpad, kterej ze srdce nenavidim, takze Linux moc nepouzivam, navic to ma i hromadu bugu. Pro uzivatele je proste podle me porad lepsi Win XP.
_________________
Oook Oook!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
circulus
pisatel
pisatel

Založen: 13. 07. 2004
Příspěvky: 269
Bydliště: KOLÍN

SMM
PříspěvekZaslal: po únor 28, 2005 4:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hmm, anketě chybí ještě odpověď "Oboje". Protože Wokna mám doma nainstalovaný, ale jen na hry a na flashování telefonu. Jinak téměř stále jedu na Linuxu (Fedora Core 2), a tak jsem svůj hlas dal Linuxu.
_________________
C25->C35i(fw18 with T9CZ!)->C45->C55->M55->C65 fw50(patched)->SE K510i->N70->K320i->Huawei Sonic.

jabber: circulus[at]njs[dot]netlab[dot]cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
circulus
pisatel
pisatel

Založen: 13. 07. 2004
Příspěvky: 269
Bydliště: KOLÍN

SMM
PříspěvekZaslal: po únor 28, 2005 5:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

haldyr napsal:
rok2005 napsal:
Já používám s úspěchem oba operační systémy :-) Mám instalovaný Windows XP Professional cz +sp2 a Mandrake Linux 10.0... Na oba systémy používám svůj Siemens C65 jako GPRS modem. Navíc v linuxu dosahuji průmerne rychlosti stahování dat 8-9kb za vteřinu.


hele, když instaluju Linux Mandrake 10.1 tak to po mě chce ňáký přípojný body, co stím?? Nechci si sprasit windows partion. jinak HDD mám rozdělenej na 2...

Rad bych se mrknul i na ty Linuxi..


Jejeje, co s tím ? Nic, buď je tam přidáš a budeš moct koukat na windows disky, a nebo je prostě nepřidáš a dívat se tam nebudeš. Jinak Linux na těch Windousáckejch oddílech (přípojných bodech) nic prasit nebude, to mi věř. A kdybys jó chtěl, tak se ty windousácký oddíly daj namountovat jako read-only, a tam nezapíše ani root. Jinak NTFS filesystém je v Linuxu (díky neposkytnuté specifikaci panem Microshitem) stejně read-only. Sice existují implementace, které umožní zápis (je to takový wrapper mezi kernelem Linuxu a nějakými soubory z Windows, jako je ntfs.sys ntkrnl.sys a co já vím ještě), ale stejně bych to nedoporučoval. FAT32 jde číst i zapisovat bez problému.

_________________
C25->C35i(fw18 with T9CZ!)->C45->C55->M55->C65 fw50(patched)->SE K510i->N70->K320i->Huawei Sonic.

jabber: circulus[at]njs[dot]netlab[dot]cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
circulus
pisatel
pisatel

Založen: 13. 07. 2004
Příspěvky: 269
Bydliště: KOLÍN

SMM
PříspěvekZaslal: po únor 28, 2005 5:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

oookoook napsal:
Win XP SP2. Linux (Mandrake 9) ma tata na Notebooku kvuli mejm pokusum s Apache... Jenze notebook ma touchpad, kterej ze srdce nenavidim, takze Linux moc nepouzivam, navic to ma i hromadu bugu. Pro uzivatele je proste podle me porad lepsi Win XP.


Jejejeje, to je voda na můj mlejn (totiž na flamewar Smile ). Jakejch hromadu bugů ? To je něco strašnýho, no hlavně že ty Windous jsou naprosto bezchybný a úžasně dokonalý a mají v základní instalaci hodně "použitelného software", totiž chtěl jsem říct Kalkulačku, Paintbrush a Wordpad a obskurní a naprosto k ničemu MediaPlayer. Nechci tady nikomu šahat do svědomí, ale docela by mě zaímalo, kolik ttěch lidí, kteří mají Windous je má opravdu legálně ? I s tím množstvím software který je potřeba doinstalovat aby se ten systém dal vůbec používat. No nic nechám toho ...

_________________
C25->C35i(fw18 with T9CZ!)->C45->C55->M55->C65 fw50(patched)->SE K510i->N70->K320i->Huawei Sonic.

jabber: circulus[at]njs[dot]netlab[dot]cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
haldyr
řád zlaté antény
řád zlaté antény

Založen: 30. 08. 2004
Příspěvky: 866
Bydliště: Červ. Kostelec (Naith Lothlórien)

SMM
PříspěvekZaslal: po únor 28, 2005 5:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jamaica napsal:
A než skočíte někteří zoufalci do linuxu Brick wall ,zeptejte se těch co ho používaj,kolik existuje pro to softu Think ,dyk na to skoro nic neni Not talking


Instalace Mandrake má 1CD + 2CD software...
A že toho je dost...

_________________
5110>>>C55 FW21>>>C55 FW24 888KB, 245KB HpM + patche>>>CX75 + RS-MMC 256MB Pretec + Headset with PTT Stereo(HHS-700)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group