clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Kompletní návod Papua Utils 0.1.6
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Kompletní návod Papua Utils 0.1.6
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wolkow
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 03. 01. 2005
Příspěvky: 347
Bydliště: PHA

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2005 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Anonymous napsal:
Krokodýl napsal:
wolkow napsal:
Exclamation Jsou tam screeny 0.1.9a a 0.1.9b...


Super, díky za pomoc, kouknu na to případně doplním.
S Papuasem jsou trochu potíže, je velmi svérátný. Já mu už několikrát nabízel že připravím překlady do češtiny jenom aby udělal rozhraní, a jak myslíš že to dopadlo?

jj, taky mi pripada, takovej sveraznej. Skoda...

To ja.

_________________
C35i[fw,odbloc,logo,melodie a výměna krytu Very Happy]>Alc 303>C65[spoustá patchů... Bootcore error Embarassed]>A50>M50]>M55>CX65>DCA 510>CX75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Patron
kolemjdoucí

Založen: 14. 10. 2004
Příspěvky: 2

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2005 12:36 pm    Předmět: Error Odpovědět s citátem

Zdravicko, vse se tvari ze chodí jak má, při odbloku jsem projel vsechny kroky u ST65, f.ver. 16, pří zápisu .map přes eeprom tools to vyhodí Error?15 a bloky nezapíše /opakovat, ignorovat zrušit/ co teď?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokodýl
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 4749
Bydliště: Velké Žernoseky

14921.78 SMM
PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2005 1:33 pm    Předmět: Re: Error Odpovědět s citátem

Patron napsal:
Zdravicko, vse se tvari ze chodí jak má, při odbloku jsem projel vsechny kroky u ST65, f.ver. 16, pří zápisu .map přes eeprom tools to vyhodí Error?15 a bloky nezapíše /opakovat, ignorovat zrušit/ co teď?


Nemáš na 100% odemčené bloky EEPROM. Oficiální patch neexistuje, ale měl by se dát vygenerovat ve Smelteru. Otevři FF ve smelteru potom v menu Nástroje - Standart patches. Smelter vygeneruje standartní patche. Potom stiskní tlačítko V-Klay a patche se otevře ve V-klay. Připoj telefon aplikuj vygenerovaný patch (je tam více věcí, ale důležitý je ten řádek končící OpenHiddenEEPROM).
No a potom v pohodě zapíšeš ten MAP soubor.

_________________
Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Siemense / historie
M35i > ME45i > M55 > M65 + SX1 /už ne :-(/ > M55 > CX70 + S65repase> S75

WinMobile
"`XDA` Orbit2" --> HTC Touch Cruise ---> HTC Diamond 2, WM6.1, SDHC 8GB ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Patron
kolemjdoucí

Založen: 14. 10. 2004
Příspěvky: 2

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá březen 04, 2005 2:22 pm    Předmět: Re: Error Odpovědět s citátem

Krokodýl napsal:
Patron napsal:
Zdravicko, vse se tvari ze chodí jak má, při odbloku jsem projel vsechny kroky u ST65, f.ver. 16, pří zápisu .map přes eeprom tools to vyhodí Error?15 a bloky nezapíše /opakovat, ignorovat zrušit/ co teď?


Nemáš na 100% odemčené bloky EEPROM. Oficiální patch neexistuje, ale měl by se dát vygenerovat ve Smelteru. Otevři FF ve smelteru potom v menu Nástroje - Standart patches. Smelter vygeneruje standartní patche. Potom stiskní tlačítko V-Klay a patche se otevře ve V-klay. Připoj telefon aplikuj vygenerovaný patch (je tam více věcí, ale důležitý je ten řádek končící OpenHiddenEEPROM).
No a potom v pohodě zapíšeš ten MAP soubor.


Diky moc, už se chytl Laughing , Druhej se mi zase zakousl hned na:
3. Načtení kódů - načte kódy IMEI, ESN a HASH, pořebné pro výpočet bezpečnostního a servisního kódu. Kody nenačtu ani zaboha, podotykam že telefon je zablokovany a zcela funkční. Při zapnutem přístroji hned na začatku IMEI načte, nefunguje ale uz nacteni v automaticky open all (CT65 fv16)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok2ucx
začátečník
začátečník

Založen: 12. 08. 2004
Příspěvky: 49

61.00 SMM
PříspěvekZaslal: so březen 05, 2005 10:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahojky všichni,

myslím, že všechna Windows (já konkrétně používám WinXP anglická) se dají přemluvit, aby se ruské znaku zobrazovaly správně. Např. mi se Papuautils zobrazuje takto:



a to jen díky tomuto nastavení v Regional options:



Tímto se zajistí, že ne-unicodovské programy budou zobrazeny rusky, což sice činí problémy s českými programy podobného ražení (např. DreamCom) nebo některými nekorektně napsanými www stránkami.

Tak to snad někomu pomůže. A zkuste ještě tuto stránku: http://tsrh.crackz.ws/www/fexchange/

Pavel, ok2ucx

P.S. A kdo by chtěl další okna z Papuautils, tak tady jsou:

¨








Krokodýl napsal:
wolkow napsal:
Nevite nekdo jestli se daji nastavit wokna pro zobrazeni azbuky v programech??? Hodne by mi to pomohlo, jelikoz umim rusky. Prelozim si jen text co se da zkopirovat do schranky a vic ani tuk. A opisovat vsechny ty znaky bych nikdy nedelal a k tomu je tady VYBORNEJ clanek!


Tak bohužel zobrazování azbuky v popisech programů je nereálné. I jsem kvůli tomu přeinstaloval W a dal podporu zobrazení všech znakových sad, ale ani to nepomohlo. Jedině mít ruská wokna.
Opisování - a jak myslíš že jsem dospěl k překladu já?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolkow
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 03. 01. 2005
Příspěvky: 347
Bydliště: PHA

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2005 12:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sakra, to koukam jak to bylo jednoduché Brick wall Brick wall Koukam cim dal, tim lepsi rady
Ale neco na ty zmene nesedi. Zmizeli mi telefonicky pripojeni a ani neslo vytvorit dalsi (chyba pri zapisovani do tel. seznamu, nebo tak nejak). A pri navratu do cestiny bylo vse v poho Confused
Ale je to vynikaji! Konecne si si na svych XP-ckach muzu si uzivat rustiny Applause Applause

_________________
C35i[fw,odbloc,logo,melodie a výměna krytu Very Happy]>Alc 303>C65[spoustá patchů... Bootcore error Embarassed]>A50>M50]>M55>CX65>DCA 510>CX75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Krokodýl
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 4749
Bydliště: Velké Žernoseky

14921.78 SMM
PříspěvekZaslal: ne březen 06, 2005 1:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ok2ucx napsal:
Ahojky všichni,

myslím, že všechna Windows (já konkrétně používám WinXP anglická) se dají přemluvit, aby se ruské znaku zobrazovaly správně. Např. mi se Papuautils zobrazuje takto:


Applause výborně, to byl krok který mi chyběl. Při instalaci W-XP musí být samozřejmě tato podpora nainstalována a pak je to v pohodě. Je to funkční i českých W-XP Home.

_________________
Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Siemense / historie
M35i > ME45i > M55 > M65 + SX1 /už ne :-(/ > M55 > CX70 + S65repase> S75

WinMobile
"`XDA` Orbit2" --> HTC Touch Cruise ---> HTC Diamond 2, WM6.1, SDHC 8GB ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Libor10
(člen klubu SM)
kolemjdoucí

Založen: 19. 12. 2004
Příspěvky: 22
Bydliště: JČ

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út duben 05, 2005 2:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Po přečtení článku mám malý dotaz. PapuaUtils a jednotlivé loadery a ini soubory pro programy jsou mi jasné. Trošku tápu v tom, jaký je vlastně význam SKey.

Podle toho, co jsem pochopil, přepíná telefon z módu uživatelského (bez SKey) do továrního (s Skey), který je potřeba na práci s některými programy. OK. Ale když SKey pošlu do telefonu, mám ho tam nechat, nebo je potom nutné ho zase odebrat.

A druhý dotaz: mám FW25. Vygeneruji si všechny potřebné soubory pro práci s VKlay, X65flasher, Freia. Potom chci přejít na FW41. Mám poslat Skey to telefonu předtím, než provedu ugrade? Pokud je SKey nutný na práci s některými programy a PapuaUtils už s telefonem s FW41 nespolupracují, jak bych SKey dostal do telefonu s FW41 potom (a je to vůbec potřeba?).

Hmm, možná je ten dotaz trochu zmatený, ale snad to někdo nakonec pochopí a bude schopen mi odpovědět. Tak nebo tak, díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
brk0
kolemjdoucí

Založen: 31. 03. 2005
Příspěvky: 1

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2005 8:34 pm    Předmět: kratke stlacenie cerveneho tlacitla do service mode Odpovědět s citátem

Ahojte. Rad by som si preflashoval svoj CX65 ale neviem sa ani za nic dostat do service mode.
X65 flasher mi po pripojeni (pouzivam usb kabel pre SX1) vypne telefon a napise "kratko podrzat cervene tlacidlo" ale nic sa nedeje. A ked ho podrzim dlhsie tak sa zapne telefon a hned na to aj vypne a o5 to iste.
x65papautils mi pri pouziti napisu ze nemaju error. ako keby nebol pripojeny a nevie z neho vytiahnut v zalozke c. 2 kody IMEI ani nic.. alebo ked dam manualne tak telefon len pipne a vypne sa. ako keby v nom nastatal nejaky skrat. Viete mi poradit ako mam dalej pokracovat ?
pouzivat este stary soft ktory tam je od vyroby 16 variant A 402.

Dakujem za kazdu dobru radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Krokodýl
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 4749
Bydliště: Velké Žernoseky

14921.78 SMM
PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2005 8:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Libor10 napsal:
Po přečtení článku mám malý dotaz. PapuaUtils a jednotlivé loadery a ini soubory pro programy jsou mi jasné. Trošku tápu v tom, jaký je vlastně význam SKey.

Podle toho, co jsem pochopil, přepíná telefon z módu uživatelského (bez SKey) do továrního (s Skey), který je potřeba na práci s některými programy. OK. Ale když SKey pošlu do telefonu, mám ho tam nechat, nebo je potom nutné ho zase odebrat.

A druhý dotaz: mám FW25. Vygeneruji si všechny potřebné soubory pro práci s VKlay, X65flasher, Freia. Potom chci přejít na FW41. Mám poslat Skey to telefonu předtím, než provedu ugrade? Pokud je SKey nutný na práci s některými programy a PapuaUtils už s telefonem s FW41 nespolupracují, jak bych SKey dostal do telefonu s FW41 potom (a je to vůbec potřeba?).

Hmm, možná je ten dotaz trochu zmatený, ale snad to někdo nakonec pochopí a bude schopen mi odpovědět. Tak nebo tak, díky.


Skey můžeš v telefonu nechat ničemu to nevadí. Pokud nevygeneruješ všechny soubory nic se neděje pokud si necháš u programu PapuaUtils ini soubor kde jsou všechny původní hodnoty z generování a není ani potřeba připojovat telefon.

_________________
Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Siemense / historie
M35i > ME45i > M55 > M65 + SX1 /už ne :-(/ > M55 > CX70 + S65repase> S75

WinMobile
"`XDA` Orbit2" --> HTC Touch Cruise ---> HTC Diamond 2, WM6.1, SDHC 8GB ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Krokodýl
čestný člen
čestný člen

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 4749
Bydliště: Velké Žernoseky

14921.78 SMM
PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2005 8:44 pm    Předmět: Re: kratke stlacenie cerveneho tlacitla do service mode Odpovědět s citátem

brk0 napsal:
Ahojte. Rad by som si preflashoval svoj CX65 ale neviem sa ani za nic dostat do service mode.
X65 flasher mi po pripojeni (pouzivam usb kabel pre SX1) vypne telefon a napise "kratko podrzat cervene tlacidlo" ale nic sa nedeje. A ked ho podrzim dlhsie tak sa zapne telefon a hned na to aj vypne a o5 to iste.
x65papautils mi pri pouziti napisu ze nemaju error. ako keby nebol pripojeny a nevie z neho vytiahnut v zalozke c. 2 kody IMEI ani nic.. alebo ked dam manualne tak telefon len pipne a vypne sa. ako keby v nom nastatal nejaky skrat. Viete mi poradit ako mam dalej pokracovat ?
pouzivat este stary soft ktory tam je od vyroby 16 variant A 402.

Dakujem za kazdu dobru radu.


Máš špatný kabel. SX1 používá čistě datový kabel typu DCA 540 a ty potřebuješ servisní kabel typu DCA 510.

_________________
Zálohovat, zálohovat, zálohovat!!!
Siemense / historie
M35i > ME45i > M55 > M65 + SX1 /už ne :-(/ > M55 > CX70 + S65repase> S75

WinMobile
"`XDA` Orbit2" --> HTC Touch Cruise ---> HTC Diamond 2, WM6.1, SDHC 8GB ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marinak
badatel
badatel

Založen: 07. 12. 2004
Příspěvky: 141
Bydliště: Hovězí

12.06 SMM

Příspěvky na SM: 190,-
PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2005 6:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám problém
I když mám C65@FW16, nejde mi (teda nespíš) uložit do telefonu SKEY.
Vypíše to doslova toto:
"Ďđîâĺđęŕ ââîäŕ çíŕ÷ĺíčé...
Ňĺńň ServiceKey...
Ââîä ServiceKey â ňĺëĺôîí...
SKey ââĺäĺí!
Íĺâĺđíűé ęëţ÷!"

Nevím zda to teda zapíše či ne, ale stejně pak není ve FACTORY.
POMOŽTE!!

_________________
"I mistr tesař se někdy utne..."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
wolkow
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 03. 01. 2005
Příspěvky: 347
Bydliště: PHA

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2005 6:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je tam napsano "Skey zapsan" a hned za tím poslední řádek "nespravný klič"
A proč Papua vypočital nespravný klíč teda nevím.
Skus programek ScreenShootX65, je tam taky možnost náhrat Skey. Skus a uvidíš.

_________________
C35i[fw,odbloc,logo,melodie a výměna krytu Very Happy]>Alc 303>C65[spoustá patchů... Bootcore error Embarassed]>A50>M50]>M55>CX65>DCA 510>CX75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Marinak
badatel
badatel

Založen: 07. 12. 2004
Příspěvky: 141
Bydliště: Hovězí

12.06 SMM

Příspěvky na SM: 190,-
PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2005 7:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To mi nejde taky...
Ale zjistil sem toto:
Open BFC-Disabled!
Secyrity blocks-Closed!

Tak nevím de to povolit....
Zkoušel sem to v PUPě, i ten OPENALL co je u toho a výsledek je stejný
Sem z toho na máry už.. Sad

_________________
"I mistr tesař se někdy utne..."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
wolkow
rozumbrada
rozumbrada

Založen: 03. 01. 2005
Příspěvky: 347
Bydliště: PHA

1261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2005 8:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Marinak napsal:
To mi nejde taky...
Ale zjistil sem toto:
Open BFC-Disabled!
Secyrity blocks-Closed!

Tak nevím de to povolit....
Zkoušel sem to v PUPě, i ten OPENALL co je u toho a výsledek je stejný
Sem z toho na máry už.. Sad

Na 1. kartě jsou dole tlačitka "BFC â BFB" a obraceně zkus ppřepnout do módu BFC. Ale fakt nevím k čemu to Rolling Eyes

_________________
C35i[fw,odbloc,logo,melodie a výměna krytu Very Happy]>Alc 303>C65[spoustá patchů... Bootcore error Embarassed]>A50>M50]>M55>CX65>DCA 510>CX75
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
Strana 3 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group