clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Přehrávání MP4 či 3GP v MS W Media Player
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Přehrávání MP4 či 3GP v MS W Media Player
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Haldy
pisatel
pisatel

Založen: 26. 03. 2004
Příspěvky: 278
Bydliště: Roznov p. Radh. / Brno

698.10 SMM
PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2005 11:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne to funguje jak ve starem WMP Classic, tak i v novem WMP 10. Nemam ale nainstalovany mpegableDSdecoder, ale posledni ffdshow.
A misto klasickeho Quick Time Playeru radeji pouzivam Quick Time Alternative. Ten je o hodne lepsi Smile.

_________________


Mobilní historie:
Dancall => C35i@M35i => ME45@S45i => A55,A57@C55 => C65 => M75 (všechny Patchované) => E-Ten Glofish X500 (WM6 lite)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Sh@dy
táta fóra
táta fóra

Založen: 26. 01. 2005
Příspěvky: 1275
Bydliště: Svidník

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: po březen 14, 2005 6:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne to ide bezchybne na wmp 10. Mohol by mi niekto poslat nejaky kovertor do mp4, alebo aspon adresu kde si to stiahnem (imshady@azet.sk). Hladal som a nasiel toho spustu, ale vsetko len z mp4 do ineho formatu...
_________________
A35 -> C35i -> M35i -> C60 +4.14MB+patche -> C62 -> C65 - CsL65 +patche+elf - novy displej //DEAD CPU Sad -> C75 fw22+elf -> nokia 6300 + SIEMENS C65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
-=tHUNDEr=-
kolemjdoucí

Založen: 20. 01. 2005
Příspěvky: 29

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út březen 15, 2005 8:07 am    Předmět: MP4 Odpovědět s citátem

Mpegable je fajn, tiez ho pouzivam, aj ked nie zatial na videa z mobilu, ale z fotaku. Je to ale iba decoder, pokial chcete do MP4 encodovat, tak napr prichadza do uvahy 3ivx CoDec . Zial ale, mam pocit ze sa jedna iba o 30 dnovu verziu, cize nie je free. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Sh@dy
táta fóra
táta fóra

Založen: 26. 01. 2005
Příspěvky: 1275
Bydliště: Svidník

7861.00 SMM
PříspěvekZaslal: st březen 16, 2005 3:41 pm    Předmět: Re: MP4 Odpovědět s citátem

-=tHUNDEr=- napsal:
Mpegable je fajn, tiez ho pouzivam, aj ked nie zatial na videa z mobilu, ale z fotaku. Je to ale iba decoder, pokial chcete do MP4 encodovat, tak napr prichadza do uvahy 3ivx CoDec . Zial ale, mam pocit ze sa jedna iba o 30 dnovu verziu, cize nie je free. Sad

Tak sa mi zda, ze mp4 = 3gp a na encodovanie pouzivam PVAuthor. Da sa stiahnut 30 dnova trial verzia ale ja mam license number... Pouzivam to hlavne na encodovanie mp3. Vo formate 3gp/mp4 sa zmesti na 10MB okolo 2 hod. hudby. Pri nizsej kvalite aj 2-3 krat viac, ale na pesnicky je to blbe. Je to dobre akurat na hovorene slovo.

_________________
A35 -> C35i -> M35i -> C60 +4.14MB+patche -> C62 -> C65 - CsL65 +patche+elf - novy displej //DEAD CPU Sad -> C75 fw22+elf -> nokia 6300 + SIEMENS C65
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Bill0007
(člen klubu SM)
kolemjdoucí

Založen: 11. 01. 2005
Příspěvky: 1

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne březen 20, 2005 1:06 am    Předmět: Nejde to - potřebuji poradit Odpovědět s citátem

Bohužel, při spuštění 3gp to ohlásí hlášku, že soubor má příponu, kterou win. player nerozpoznal. Sice píše, že to možná i tak přehraje, ale nakonec nic. Win. player zmizí a soubor nelze přehrát! Může mi někdo poradit, v čem je chyba? Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Albert
kolemjdoucí

Založen: 28. 01. 2005
Příspěvky: 2

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út duben 26, 2005 12:55 pm    Předmět: jak převést 3gp do něčeho jiného? Odpovědět s citátem

Jak převést 3gp do něčeho jiného (avi, mpeg)?
Zkoušel jsem dvě verze 3gp2avi a obě hlásí nějakou chybu (i na jiném počítači) při pokusu 3gp otevřít pro převod. Jinak mi to WMP s codekem přehrává bezchybně. I Quicktime i Nokiamultimedia player (to už ze zoufalství, už jsem ho odinstaloval). Ctěl bych pár videí poslat mailem a nemůžu po všech chtít aby si ty kodeky instalovali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lasken
kolemjdoucí

Založen: 17. 12. 2004
Příspěvky: 23

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: út červenec 19, 2005 7:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

me to de bez zvuku a to mam vsechny volume na max a po chvilce to hodi hlasku na odeslani micriosoftu hcyby ale nekde sem cetl ze to vokno jde vypnout ha us sem to nasel tadi http://www.sweb.cz/microsoftxp/ tak nic nema to nato lviv skusal sem to takze asi zustanu u ble quicktiu d'oh! mam tam wmp 10 to ale snad podporuje jak sem cetl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
will.i.am
badatel
badatel

Založen: 21. 04. 2005
Příspěvky: 189
Bydliště: SK - SNV

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2005 3:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne to pri otvarani vypise ERRORR, zavrie sa WMP a chce odoslat chybove hlasenie...
_________________
Arrow CX70 FW 54

:arrow: Emgeton Meizu X2 512MB wink Whistle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
will.i.am
badatel
badatel

Založen: 21. 04. 2005
Příspěvky: 189
Bydliště: SK - SNV

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne srpen 07, 2005 3:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne to pri otvarani vypise ERRORR, zavrie sa WMP a chce odoslat chybove hlasenie...
_________________
Arrow CX70 FW 54

:arrow: Emgeton Meizu X2 512MB wink Whistle
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jech
kolemjdoucí

Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2006 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vím, že je ta diskuze už trochu starší, ale teď jsem na ni narazil, tak se pokusím na něco odpovědět, pokud to ještě tazatelé nevyřešili.
Zaprvé převod do/z MP4. Na to doporučuji program YAMB (Yet Another MP4Box GUI) a alespoň anglický návod na jeho používání najdete na http://www.doom9.org/index.html?/mp4.htm. Jeho používání je ale tak jednoduchý, že to snad návod ani nepotřebuje. Podpora MP4 je i ve vývojové verzi Avidemux, zatím se tato verze nedá oficiálně stáhnout. Bude to prvnít VirtualDubu podobný editor pro MP4.

Video demuxované z MP4 do RAW streamů je možné namuxovat do AVI pomocí AVI-Mux GUI. Akorát bych se bál komprese zvuku. Telefony občas používají AMR, ale to se asi do AVI dostat nedá. Takže nezbývá než konverze do třeba MP3, zvládne to GX Transcoder s příslušným pluginem.

Pro ujasnění, co je 3GP a MP4, v podstatě to je jedno a to samé, ale 3GP přidává k MP4 standardu podporu právě pro AMR zvukovou kompresi a h.263 kompresi videa. MP4 umožňuje kompresi videa MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 (SP, ASP i AVC) a kompresi zvuku MP1, MP2, MP3, AAC-LC, AAC-HE a AAC-PS. Je asi jasné, že žádný telefon neumí tohle všechno.

Každopádně pokud bych naopak chtěl vytvořit video pro mobil, asi bych to udělal takhle: Ve VD zkomprimovat obraz do h.263 pomocí FFDShow (FFVFW), V BeLightu zkomprimovat zvuk do MP3 nebo AAC, v YAMB zmuxovat do MP4.

Až se objeví BQS 88 a koupím si ho, otestuju co umí a možná sepíšu nějaký návod. Zatím si můžete prohlédnout můj návod na konfiguraci počítače pro přehrávání jakéhokoliv videa. Také tam je popsaná diagnostika a řešení problémů s přehráváním. Snad to někomu pomůže.

A na závěr pro romuluse: Prosím nepiš, že na přehrávání MP4 je zapotřebí kodek. Je to nesmysl, MP4 je kontejnerový formát a na jeho přehrání potřebuješ splitter. Potom ještě potřebuješ dekodery videa obsaženého v MP4. Co tam všechno může být už jsem psal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
romulus
VIP
VIP

Založen: 14. 02. 2004
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jizni Morava

10861.00 SMM
PříspěvekZaslal: ne únor 26, 2006 9:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

2 jech: pokud jsou v článku chyby v názvoslovích (což je bohužel klidně možné), poprosil bych Tě o konkrétní připomínky, co je špatně a já to rád opravím. Na funkčnosti návodu se doufám nic nemění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jech
kolemjdoucí

Založen: 20. 02. 2006
Příspěvky: 4

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: po únor 27, 2006 12:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Funkční to určitě je, až na to, že dekoder od mpegable už nejde stáhnout. Já bych problém přehrávání MP4 a 3GP řešil pomocí FFDShow a MatroskaSplitteru. Oba filtry jsou opensource. S MP4 si také bez problémů poradí přehrávač VLC, což je ideální all-in-one řešení pro BFU.

Jde spíš o to názvosloví. Například u odkazu je napsáno Kodek MP4 pro MS W Media player. To je nesmysl. Je to sada DirectShow filtrů (splitterů, dekoderů, enkoderů a muxerů) a nikoliv kodek. Čili by se hodilo například napsat Sada DirectShow filtrů pro přehrávání MP4. Že se nejedná o kodek je už jasné z názvu - mpegable DS decoder (DS = DirectShow). Zbytek je celkem OK až na drobný nepřesnosti. Existuje plno dílů MPEG-4 normy, viz. http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-4. Zajímavé jsou tyto:

MPEG-4 Part 1 = MP4 kontejner, ze které je odvozený 3GPP
MPEG-4 Part 2 = MPEG-4 ASP mezi uživateli známý jako DivX a XviD.
MPEG-4 Part 3 = Advanced Audio Coding (AAC) - kvalitní zvuková komprese často používaná v novějších mobilech.
MPEG-4 Part 10 = MPEG-4 AVC = H.264 - Komprese používané v QuickTime, PSP a iPod přehrávačích, bude na blu-ray a HD DVD, je také standardizovaná pro DVB-T (digitální vysílání). AVC bude brzy prostě všude, zatím je ale pramálo rozšířené.

Všechno tohle je ISO MPEG-4, takže psát o nějakém ISO MPEG-4 kodeku je značně nepřesné a zavádějící. Navíc mobily velmi často používají pro kompresi videa průmyslový standard h.263, podobný MPEG-4 ASP, ale není to ISO MPEG-4. Stejně tak je pro zvuk velmi často použitá komprese AMR (GSM standard), kterou opět ve specifikaci MPEG-4 nenajdeme.

Ale jak už jsem psal, Matroska Splitter a FFDShow si s tím poradí. Prvně jmenovaný filtr rozdělí video na obraz a zvuk a předá je FFDShow dekoderu. Ten zvládá kompresi obrazu MPEG-4 ASP, MPEG-4 AVC i h.263 a kompresi zvuku AAC i AMR. Tedy vše, co se může na mobilu vyskytnout. Mám to ověřené a funguje to na jedničku ve všech běžných přehrávačích ve Windows - WMP, MPC, BSPlayer, ViPlay atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Diskuse k článkům Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group