clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
SiemensMania has a brand new forum
  SiemensMania    Fórum

   Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
:: Zobrazit téma - Zvacsenie flex pamate na 1,58Mb u S55
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Skupiny uživatelůSkupiny uživatelů   NastaveníNastavení   ChatChat   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv 
 BankaBanka   LoterieLoterie   Obchody uživatelůObchody uživatelů   Obchodní důmObchodní dům 

Zvacsenie flex pamate na 1,58Mb u S55
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Patche
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ex-Styler
kolemjdoucí

Založen: 15. 05. 2004
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2004 4:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Uz mi to funguje (1.71MB Laughing ), ani ten fullflash jsem nepotreboval(uz jsem si predtim nevedel rady). Dekuju za ten link. Vsechno funguje tak, jak to napsal Avkiev, az na jednu vec: T9 slovniky po aplikaci PATCHE jeste nefunguji, je treba je tam nakopirovat z toho predem udelaneho fullflashe az jako posledni ukon celeho procesu.



giger napsal:

Len jedna vec sa mi stala pri tom postupe:
V bode 5.5 sa pise:
"5.5. Zapneme "Změna všech vstupů", "Používat masku", "3F", "Všude".
5.6. Nastavíme hledat=F03F3F3F3F3FFE3F3F3F3FF0, Změnit
Na=F03F3F3F3F3FF63F3F3F3FF0. Kliknem Ok. Kliknem Ok."

No a tu WinHex nic nenahradil,proste nic nenasiel...
Ale patch funguje a je to OK.
Dancing




A jeste druha vec, nasel jsem stranku (http://mojweb.sk/cihak/siemens/) s navodem na aplikaci tohoto zvetseni pameti na 1,71MB s tim, ze tam byla EELITE oblast (BE0000-BEFFFF) pameti uz predem upravena ve winhexu, a byla vytazena z fullflashe autora. To ale jinym lidem fungovat pravdepodobne nebude, protoze kazdemu to vyhleda a prepise jiny pocet potrebnych retezcu (F03F3F3F3F3FFE3F3F3F3FF0). Kazdy si to patrně musi v tom winhexu udelat sam ze sveho fullflashe. (viz. citace - mne to zase naslo tech obou retezcu hromadu - a taky mi to funguje).

Co se tyce toho Language Packu, tak je to tak, jak psal Little_S a nahore v kodu musi byt ty radky (toto je pro tri jazyky):

PhoneType S55_20, 000000, 30000,6,8,a,c,e,10,12,16,2a,3c,43,0
AllLangs 3

a nikoliv tyto:

PhoneType SL4x_lng,-1, 20000,6,8,a,c,e,10,12,16,2a,3c,24,0
AllLangs 3

ktere sam generuje Siemens Language Editor 1.4, i kdyz to tahate z vaseho fullflashe S55ky. Alespon takto to proste funguje.

Tady jsou linky na LanguagePacky ruznych variaci, abyste se s tim uz nemuseli delat:
1. http://www.umelainteligence.com/s55/AN_CZ_SK.bin
2. http://www.umelainteligence.com/s55/NE_CZ_SK.bin
3. http://www.umelainteligence.com/s55/AN_NE_SK.bin
4. http://www.umelainteligence.com/s55/AN_NE_CZ.bin
5. http://www.umelainteligence.com/s55/CZ_SK.bin

_________________
Ex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ex-Styler
kolemjdoucí

Založen: 15. 05. 2004
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2004 5:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hanni:

Ten fullflash jsem zadal proto, ze se vsude pise, ze musi byt odstraneny vsechny PATCHe pri expanzi pameti. Ja jiz nevim, jake vsechny PATCHe jsem si instaloval, nektere jsem delal i sam, a po zkusenosti s firmwarem M55 od O2, kde i pri aplikaci noveho Siemens original Firmwaru zustala grafika i zpusob jejiho zvlastniho kodovani nezmenena (a nektere veci dale nefungovaly), nemel jsem jistotu, zda neni problem v tomto. Proto jsem chtel prehrat kompletne pamet celeho telefonu cizim fullflashem, protoze to mi pomohlo i tenkrat..

PS:To s tim trefovvanim pri instalaci nechapu --> zapnuti telefonu pri aplikaci firmwaru je tam dokonce vyslovne napsano v intrukcich od siemense. On si jej pak sam vypina, jaks psal, tak nechapu, kdo v tom mohl mit kdy problem.

_________________
Ex
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Little_S
čestný člen
čestný člen

Založen: 29. 05. 2004
Příspěvky: 733
Bydliště: 48° 45'N 18° 36'E

4261.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2004 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

bolo by to zaujimave, ale to by si len zapisal T9 do Flexmem, takze by to nefungovalo, a keby aj hej, este by si si aj ubral z pamate
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ex-Styler
kolemjdoucí

Založen: 15. 05. 2004
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt červen 17, 2004 10:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KDante:

To co ti pise znamena, ze chces kopirovat data ze souboru fullflashe (tedy bufferu V-Klaye) z vyssi adresy, nez kterou vubec tento fullflash obsahuje. Zkontroluj zaprve fullflash (kdyz si jej do V-Klaye nactes, jeho cela velikost se ti vypise v pravo od "Pouzit z Offsetu" v nemenitelne kolonce Velikost: 0xC00000. Musi tam byt toto: 0xC00000. To je velikost fulflashe, ktery jsi nacetl z telefonu. Nejvyssi adresa je 0xBFFFFF, celkova velikost tedy 0xC00000.

Pokud je toto v poradku, zkontroluj, jestli tam zadavas 480000, a ne treba omylem 4800000. To by take psalo tvoji hlasku.

Spatna velikost fullflashe vznikne treba ve chvili, kdy si nevsimnes, ze mas v kolonce "Z adresy:" omylem nastavenou jinou adresu nez 0x000000 a zacnes nacitat z telefonu flash, ktery si pak ulozis. Ten nebude mit v tomto pripade celych 12MB, ale vzdy mene. Uz se mi to take stalo.

Kdyby ti to prece jen nefungovalo ani po dalsich snahach, tady mas adresu na hotovy fullflash s diskem 1,71MB s cistym firmwarem 20, trema T9kama (AJ+CZ+SK) a LanguakePack s AJ+NJ+CZ.

http://www.umelainteligence.com/s55/S55_(Bootcore_bug)_2004-06-17_16-53-40_From_00.bin

Pak uz by melo stacit jen zmenit imei pres freiu.

_________________
Ex


Naposledy upravil Ex-Styler dne čt červen 17, 2004 10:27 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Margo
kolemjdoucí

Založen: 05. 03. 2004
Příspěvky: 8

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2004 10:24 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Super, super, super, ten návod na 1,71 MB, ale píšeš v návodě o FW 20, ale my všichni víme, že existuje FW 90, fungíruje ten návod i na FW 90, oder nein.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SPAKO
vývojář SiemensManie

Založen: 25. 05. 2004
Příspěvky: 137
Bydliště: Považská Bystrica

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá červen 18, 2004 10:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Margo napsal:
Super, super, super, ten návod na 1,71 MB, ale píšeš v návodě o FW 20, ale my všichni víme, že existuje FW 90, fungíruje ten návod i na FW 90, oder nein.

Myslim, ze by to malo fungovat aj na FW 90. Ale je lepsie si nechat FW 20, uz len z dovodu patchovania. Vsetky patche su robene pre FW 20 a na FW 90 by nemusely fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
ghost_z_kca
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 20. 05. 2004
Příspěvky: 444
Bydliště: kremnica

2065.50 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 19, 2004 12:10 am    Předmět: Odpovědět s citátem

podla vsetkeho (navod na be ispired a siemensmania by to malo ist aj pod v 90. ale ja os. si myslim, ze je lepsie ostat pri v 20, na v90 nefunguju patche, aspon vacsina. ten rozdiel nie je velky, od oficialnej v16 sa v90(ofiacialna, aj ked podivne cislovanie ) o vela nelisi, ale na v 20 idu vsetky patche. ja mam vyskusanu v20 na 1.71M a je stabilna.mozem hovorit len podle info s fora ze aj v 90. ja ostavam pri v20. odporucam, ale co je moj, prip inych nazor pred vl. skusenostou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hanni
řád zlatého admina
řád zlatého admina

Založen: 26. 01. 2004
Příspěvky: 13194
Bydliště: Trenčín

15369.70 SMM
PříspěvekZaslal: so červen 19, 2004 12:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

SPAKO napsal:
Margo napsal:
Super, super, super, ten návod na 1,71 MB, ale píšeš v návodě o FW 20, ale my všichni víme, že existuje FW 90, fungíruje ten návod i na FW 90, oder nein.

Myslim, ze by to malo fungovat aj na FW 90. Ale je lepsie si nechat FW 20, uz len z dovodu patchovania. Vsetky patche su robene pre FW 20 a na FW 90 by nemusely fungovat.


Ja by som to radsej pod FW 90 neriskoval...pretoze vacsina patchov, ktore idu na FW20 nejdu na FW90...a pre FW90 to testovane nie je.Ak vsak milujete adrenalin a hratky s telefonom,mozete kludne skusit.

_________________
Kdo umí, ten umí. Kdo neumí, ten čumí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ghost_z_kca
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 20. 05. 2004
Příspěvky: 444
Bydliště: kremnica

2065.50 SMM
PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2004 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pre vs. ktory robili 1.71MB flex na S55:

po dlhsom uzivani mi tel zacal kolapsovat, napr. pri poisani sms a niektorych java hrach zcerna displ a treba vybrat bat. chcem sa opitat ci to robi aj niekomu inemu alebo je to len moja specialita?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SPAKO
vývojář SiemensManie

Založen: 25. 05. 2004
Příspěvky: 137
Bydliště: Považská Bystrica

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2004 11:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne to fingeje uplne v pohode. Nemam s tym nemam ziadny problem.
_________________
Zaujimaju vas doplnky pre PC? Tak klikni sem http://www.porty.szm.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
SPAKO
vývojář SiemensManie

Založen: 25. 05. 2004
Příspěvky: 137
Bydliště: Považská Bystrica

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá červenec 02, 2004 11:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne to fungeje uplne v pohode. Nemam s tym nemam ziadny problem.
_________________
Zaujimaju vas doplnky pre PC? Tak klikni sem http://www.porty.szm.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
ghost_z_kca
věrný diskusník
věrný diskusník

Založen: 20. 05. 2004
Příspěvky: 444
Bydliště: kremnica

2065.50 SMM
PříspěvekZaslal: so červenec 03, 2004 12:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dik, skusim to urobit este raz nanovo. raz som patchoval ale nevsimol som si ze mam c60, je to asi odvtedy ale nie hned sa to prejavilo, hram aj smskujem malo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SPAKO
vývojář SiemensManie

Založen: 25. 05. 2004
Příspěvky: 137
Bydliště: Považská Bystrica

261.00 SMM
PříspěvekZaslal: so červenec 03, 2004 12:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Toto sa stalo uz aj mne.
_________________
Zaujimaju vas doplnky pre PC? Tak klikni sem http://www.porty.szm.sk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
jimmy
kolemjdoucí

Založen: 08. 07. 2004
Příspěvky: 1

1.00 SMM
PříspěvekZaslal: čt červenec 08, 2004 6:55 pm    Předmět: Re: Odpovědět s citátem

nestava se vam po patchi na 1,71MB FlexPameti, ze vam pri volbe Jednotka-Info hlasi, ze celkova kapacita je 1,71MB a volne misto je treba 1,94MB? Shocked Mam nahrane jeste nejake dalsi patche, takze nevim jestli to nema souvislost. Java utilitka Free ukazuje spravnou velikost Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Little_S
čestný člen
čestný člen

Založen: 29. 05. 2004
Příspěvky: 733
Bydliště: 48° 45'N 18° 36'E

4261.00 SMM
PříspěvekZaslal: pá červenec 09, 2004 8:22 am    Předmět: Odpovědět s citátem

to je znamy bug tohto patchu...zial o ziadnej oprave zatial neviem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Odpovědět na téma    Obsah fóra -> Patche Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 6 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru
Můžeš k příspěvkům připojovat soubory
Můžeš stahovat a prohlížet přiložené soubory



Powered by phpBB © phpBB Group