Autor


Zdenek Sodomka
  Tipy, triky a zajímavosti u řady x65 a SX1
Vydáno dne:  06.12.2004
Průměrné hodnocení:  
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.8333   3 (hodnoceno 57x)
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.8333
 
informace

V tomto článku Vám chci představit pár návodů, rad a triků, prostřednictvím kterých získáte určité informace o vašem mobilním pomocníkovi

Předem podotýkám že vše jsem odzkoušel na své S65, kde vše fungovalo. Není ale zaručeno, že tomu tak bude u všech řad Siemens a proto musíte sami tyto postupy vyzkoušet.
Čestně také prohlašuji, že vše bohužel není z mé hlavy a většina těchto návodů byla vyhledána na malých soukromých stránkách. Proto pokud by někdo z autorů poznal svůj návod ať ví, že toto nečiním z prospěchu, ale ze snahy zpřístupnit tyto informace širší veřejnosti bez jakýchkoliv nároků na honorář. A teď kdy už jsem si dostatečně zaexhiboval přistupme k činu.

Tip číslo 1.
Při stisknutí *#05# se Vám na displeji telefonu na pár okamžiků objeví informace :
- horní údaj – doba po kterou byl telefon zapnutý
- spodní údaj – celkově provolaná doba.
(tyto údaje jsou ale jen orientační a skutečnost může být zcela odlišná)

Tip číslo 2.
Tento tip uvítají jistě mnozí z majitelů chytrého mobilního telefonu Siemens SX1 (i S65). Měl jsem možnost ho na nějakou dobu vyzkoušet, stala se však nemilá věc, kdy se při ukládání fotografie zaseknul. Vypínací tlačítko nereagovalo, jedinou možností bylo vytáhnout baterii. Po jejím vložení a zapnutí už nenaběhl - pouze se na několik vteřin ukázalo logo a s krátkým zvukem se telefon vypnul, což se opakovalo stále. Hledal jsem nějakou radu v manuálu, ovšem marně. Pak mě napadlo vyzkoušet různé kombinace kláves při zapínání telefonu, obdobným způsobem se totiž dá zformátovat paměť telefonu Nokia 6600. A podařilo se, pokud najednou ve vypnutém stavu stisknete hvězdičku (*), křížek (#) a červené tlačítko, telefon po zapnutí zformátuje celou paměť. Tato rada vám snad ušetří návštěvu v servisu a vyřeší nejeden podobný problém. Uvedený postup je však patrně neoficiální a děláte ho na vlastní nebezpečí.Tip číslo 3.
Zadávání čísel s vlastní linkou volaného do telefonního seznamu Pokud při ukládání telefonního čísla do telefonního seznamu zadáte místo nějakého čísla/číslic znak „?“, tak telefon při vytáčení tohoto telefonního čísla bude po vás před každým hovorem chtít zadání číslic, na jejichž pozici je znak „?“. Znak „?“ zadáte dlouhým podržením klávesy „#“. Využijete to například, pokud voláváte někam, kde je stejné číslo a mění se třeba poslední dvojčíslí. Do telefonního seznamu zadáte telefonní číslo a místo posledního dvojčíslí dáte dva otazníky. Jakmile na toto číslo zavoláte, tak stačí zadat tyto dvě čísla a dojde ke spojení hovoru.

Tip číslo 4.
Vyšší výdrž telefonu při vypnutí GPRS v pohotovostním režimu? Pokud v pohotovostním režimu vypnete GPRS (na displeji mezi signálem a baterií není napsáno GPRS), tak se o něco zvýší výdrž telefonu.Doporučuji vyzkoušet.Tip číslo 5.
Při stisku *#0606#- (bez SIM karty!) -zjistíte zda je telefon blokován na operátora či ne.Pokud se vám zobrazí číslo sítě jedno z operátorů tak je blokován.

Tip číslo 6.
Pokud zadáte *#0000# stisk zelený telefonek - nastavení jazyka podle SIM karty. - pokud si tedy omylem zadáte jiný jazyk a nevíte jak zpět, tak použijte tento trik.

Tip číslo 7.
Pokud zadáte *#9999# - stisk zelený telefonek – získáte tovární nastavení telefonu.

Tip číslo 8.
Když zadáte *#0009# - stisk zelený telefonek - obnovíte původní nastavení telefonu.Tip číslo 9.
Poškrábaný displej a co s tím. Mně se nejvíce osvědčila tato jednoduchá metoda. Použijte zubní pastu a flanelový hadřík.Pastu používejte zásadně jedině značky Promise (pardon, ale bez reklamy to tady v tom případě nepůjde) Pastu naneste prstem na displej, nechte lehce zavadnout a poté hadříkem leštěte tak dlouho, až se pasta zcela odstraní. Funguje to spolehlivě protože tato pasta má lehce abrazivní účinky jako jemná lapovací pasta.Je to levnější a řekl bych že i lepší řešení než „originál“ pasty na displeje. Pokud výsledek není podle vašich představ, klidně proceduru opakujte. Nemusíte se bát, že se probrousíte skrz.

Tip číslo 10.
Nemáte pouzdro na telefon, které by se Vám líbilo, nebo ho nechcete. Fólie na displeji, která tam byla od výrobce se už odlupuje a Vy byste přesto nějak rádi ochránili displej. Nakonec se mi nejvíc osvědčilo následující řešení - použití obyčejné přenosné fólie. Že nevíte co to je? To je ta průhledná fólie, co se používá na samolepkách všech typů které sou na takzvané “přenosné fólii“. Samolepka jako taková je třeba z papíru,Vy sloupnete spodní část,která též může být papírová nebo igelitová a dotyčná samolepka je na té přenosné fólii. Samolepku nalepíte a pak stáhnete fólii. Z té si vystřihnete přesně tolik, kolik potřebujete, přiložíte na displej a vyhladíte tak, aby jste odstranili vzduchové bublinky pod ní. Fólie přilne a máte po starostech. Můžete použít třeba tu, která je na vánočních motivech, které jsou teď aktuální(lepí se třeba na okna). Snadné a levné řešení.

V některém z dalších dílů tipů a triků ahojNikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou zodpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek.
   ©2003-2004 Radim Zeman | ©2004 Roman Gregor