Autor


Siemens
  Siemens dnes představil SK65 - tisková zpráva
Vydáno dne:  02.08.2004
Průměrné hodnocení:  
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.8333   3 (hodnoceno 84x)
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.8333
 
informace

Siemens dnes představil výkonný třípásmový manažerský telefon Siemens SK65. Tento přístroj jako vůbec první nabízí díky licencovanému programu BlackBerry Built-In™ možnost kompletního přístupu k e-mailu, kalendáři, firemním datům a umožňuje manažerům ovládání e-mailové schránky i na cestách.

Klasický design a kvalitní provedení telefonu SK65, včetně otočné klávesnice, vytváří novou exkluzivní tvarovou kategorii jedinečně přizpůsobenou funkcím i stylu.

Třípásmový Siemens SK65 nabízí možnost rychlého a pohodlného zasílání zpráv a informací díky e-mailu založeném na technologii BlackBerry Built-In™ společnosti Research In Motion (RIM). Telefon SK65 tak podporuje spolehlivou bezdrátovou komunikaci s e-mailovými nástroji MS Outlook™ nebo Lotus Notes™ a zajišťuje okamžitou synchronizaci e-mailů. Novinkou je také otočná klávesnice x2type (cross-to-type) se 37 tlačítky, která umožňuje rychlou a jednoduchou tvorbu zpráv. Siemens SK65 se vyrábí v elegantním černo-stříbrném provedení. Siemens SK65 disponuje pamětí o velikosti 64 MB pro správu velkých objemů dat a volným místem až 30 MB pro uložení osobních informací, jako jsou e-maily, vyzvánění nebo aplikace Java. Telefon má velký barevný TFT displej se 64.000 barvami a rozlišením 132 x 176 pixelů, adresář až pro 2000 kontaktů a nový software Siemens Mobile Phone Manager PC. Thorsten Heins, prezident pro mobilní telefony společnosti Siemens, k uvedení nového telefonu na trh poznamenal: „Telefon SK65 je důmyslné řešení „vše v jednom“ pro manažery, kteří potřebují mít všechno pod kontrolou a zároveň být informováni kdekoliv na cestách. Kompletní řada funkcí týkajících se zpráv umožní větší flexibilitu nezávisle na tom, kde a kdy pracujete. Nadčasový designový telefon nabízí nejen profesionální vzhled, ale samozřejmě i výkon.”Telefon bude na trh uveden v několika provedeních, aby vyhověl potřebám podniků i malých firem a domácích kanceláří. Standardní verze, která umožní ruční převádění e-mailových zpráv z e-mailového účtu na telefon, bude k dispozici od září 2004.

Mobilním profesionálům z malých a středních firem bez podnikové e-mailové infrastruktury bude telefon SK65 se službami BlackBerry Web Client™ k dispozici od listopadu 2004. Tato technologie umožňuje automatické převádění e-mailů POP3 nebo IMAP4 přímo do telefonu SK65. A konečně manažeři, kteří pracují s e-mailovou schránkou na firemním serveru, mohou využít variantu SK65 s podporou serveru BlackBerry Enterprise Server™ pro přístup k e-mailům a informacím ze systémů MS Exchange/ Lotus Domino i přes firemní firewall. Tato varianta se zcela zabezpečeným zakódovaným okamžitým přístupem k e-mailu Triple DES a možností převodu údajů z kalendáře do telefonu za pohybu bude k dostání od listopadu 2004.

Siemens SK65 navíc podporuje funkci „mobilní datové služby“ (MDS) podnikového serveru BlackBerry Enterprise Server. Pomocí ní pak nabízí zaměstnancům vzdálený přístup k podnikovým datům, jako jsou např. intranetové stránky, konkrétní programy a databáze. Společnost Siemens také úzce spolupracuje s firmou SAP na integraci řešení SAP pro aplikace mobilního podnikání do telefonu SK65 s cílem dále zvýšit efektivitu podnikání společných zákazníků.

K dalším jedinečným funkcím standardního provedení telefonu SK65 patří i nová technologie Push-to-Talk over Cellular (PoC), která bude představena ve čtvrtém čtvrtletí 2004. Technologie PoC umožňuje uživatelům posílat hlasové zprávy několika příjemcům pouhým stisknutím tlačítka, čímž se stává vhodnou alternativou k posílání textových zpráv. Díky infrastruktuře datové komunikace založené na technologii GPRS tak mají uživatelé ze svých bezdrátových zařízení přístup k nejpokročilejším datovým službám. Funkce Push-to-Talk umožňuje vysílačkovou komunikaci „walkie-talkie“ nebo handsfree přístup mezi telefony v mobilní síti – uživatelé slyší hlas volajícího z reproduktoru telefonu stejně, jako při použití vysílačky napojené na dispečerské zařízení.Telefon SK65 má hmotnost 144 g, funguje až 250 hodin v pohotovostním režimu a nabízí až šest hodin volání. Další výhody získají uživatelé díky špičkovým funkcím bezdrátové technologie Bluetooth. Siemens SK65 doplňuje široká řada originálního příslušenství jako např. náhlavní souprava Bluetooth, handsfree sada do automobilu Siemens Car Kit Bluetooth, napevno zabudovaná sada Car Kit Comfort nebo flexibilní Car Kit Portable. Součástí příslušenství je navíc náhlavní souprava Purestyle nebo standardní náhlavní souprava s aktivačním tlačítkem. K dispozici jsou také nejrůznější nabíječky, datové řešení SyncStation, datové kabely, náhradní akumulátor nebo praktické kožené pouzdro.

Stálý přístup k bezdrátové komunikaci

Siemens SK65 je první telefon, který podporuje kompletní funkce elektronické pošty, kalendáře a přístupu k firemním datům prostřednictvím technologie BlackBerry Built-In™. Toto řešení poprvé představila v lednu 1999 firma Research In Motion (RIM) v Severní Americe a v roce 2001 v Evropě. BlackBerry® je bezdrátové komunikační řešení navržené pro mobilní profesionály a firmy, které potřebují rychle a jednoduše řídit organizaci a osobní komunikaci mimo domov a kancelář. Třípásmový Siemens SK65 je první mobilní telefon, který prostřednictvím licenčního programu BlackBerry Built-In™ firmy RIM přináší možnost plného přenosu zpráv, bezproblémovou bezdrátovou komunikaci s nástroji elektronické pošty MS Outlook™ nebo Lotus Notes™ a garantuje rychlou synchronizaci e-mailů. Technologie BlackBerry je nabízena na dvou platformách – pro firemní a osobní použití. Siemens SK65 podporuje BlackBerry Enterprise Server™, který zaměstnancům umožňuje stahovat si zprávy z firemního e-mailu a kalendáře. V rámci BlackBerry Enterprise Service také SK65 podporuje funkci „mobilní datové služby“ (MDS), která zaměstnancům nabízí přístup k určitým firemním datům, která jsou chráněna firewallem, jako např. intranetové stránky, zvláštní programy a databáze. Podporována je také plná synchronizace s hlavním účtem elektronické pošty a osobním kalendářem.
Software Blackberry Enterprise Server je kompatibilní s Microsoft® Exchange, IBM Lotus® Domino™ a brzy bude rovněž s produkty značky Groupwise. Společnost Siemens také úzce spolupracuje s firmou SAP na integraci aplikací SAP pro mobilní podnikání do telefonu SK65. Cílem je dále zvýšit efektivitu podnikání společných zákazníků. Siemens SK65 podporuje GPRS a umožňuje technologii BlackBerry zabezpečení e-mailu, informací a mobilní komunikace. Nové zprávy, které přijdou na uživatelův účet, jsou staženy z internetu přes GPRS do mobilního telefonu. Telefon SK65 také obsahuje webového klienta BlackBerry Web Client™, který je určen pro osobní užití a umožňuje integraci přístroje až s 10 firemními či osobními e-mailovými účty prostřednictvím POP3/IMAP a/nebo přeposílání pošty. Služba BlackBerry Web Client poskytuje uživatelům novou e-mailovou adresu, a zajišťuje tak rychlé a jednoduché odesílání a přijímání zpráv. Nový účet pro elektronickou poštu je osobní a důvěrná e-mailová adresa založená na principu internetu/webu, na níž se shromažďuje veškerá elektronická korespondence.

Zabezpečení

Spojení mezi serverem BlackBerry a technologií BlackBerry v rámci telefonu Siemens SK65 je velmi bezpečné, protože komunikace je zakódovaná pomocí Triple DES, a chrání tak firemní uživatele. Spojení použité v rámci firem umožňuje instalaci serveru BlackBerry za firemní firewall, což zajišťuje bezpečné spojení mezi mobilním telefonem a firemní sítí. Firma i uživatel jsou navíc chráněni třikrát zakódovanou komunikací.

Vynalézavé inženýrství

Siemens mobile představuje v komunikačním a inženýrském sektoru již 150 let spojení vynalézavosti a smyslu pro inovaci. Výsledkem vývoje jsou elegantní řešení pro moderní komunikace. V květnu 2003 se Siemens mobile stal prvním výrobcem, který na trh znovu uvedl telefon SL55 s výsuvnou klávesnicí. Součástí tradice Siemens mobile je vyvíjení takových produktů, které nově definují průmyslové standardy a posunují hranice mobilní komunikace novým směrem.

Siemens SK65 bude v České republice k dostání ve čtvrtém čtvrtletí 2004. Cena zatím není stanovena.

* Datasheet s technickými daty ve formátu .pdf ke stažení
* SK65 Movie 10:43 min - mpg

Nikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou zodpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek.
   ©2003-2004 Radim Zeman | ©2004 Roman Gregor