clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
  SiemensMania   Články  Návody

  Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
  World of phones
 Mobile phones list
 Gigasets list
 3D simulations
 Emulators
 Manuals in pdf

  Articles
 Tips
 Modifications
 Tunings
 Informations
 Recensions
 Games and apps recensions
 Reportages
 Interviews
 From editors
 Rag

  Service
 Firmware
 Backups
 Service manuals
 Testpoints
 FAQ

  Download
 Patches
 Elfs
Nové za posledních 24 hodin Menu icons
Nové za posledních 24 hodin User menu
Nové za posledních 24 hodin Skins
 Programs
 Utilities
 Drivers

  Site
 Contests
 Authors
 Contants
 Chat
 Advert
 Changelog
 Terms

  SiemensMania Club
 Information about club SM

  Projects
 Development software
 Development accessories
 Friends of siemensmania

  Translator


  Statistics

  Autor


Jiří Balcar
  Průvodce - jak na polyfonní melodie (část I.)
Vydáno dne:  23.02.2004
Zobrazeno celkem:  14423
Počet příspěvků v diskusi:  
Průměrné hodnocení:  
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.8333   3 (hodnoceno 65x)
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.8333
 
návodverze pro tisk  

V první části rozsáhlého návodu o výrobě a převodu vyzváněcích melodií do různých formátů se podíváme na to, jak získat výchozí soubor pro následné úpravy typu WAV - formátu PCM

Minulá část: Úvod do problematiky

Část 1: Získání výchozího souboru pro následné úpravy typu WAV - formátu PCM Pro další zpracování potřebujeme získat univerzální soubor typu WAV ve formátu PCM bez komprese, 44kHz, 16 bit, stereo. To nám zaručí kvalitní vstup pro další úpravy. Máme tři možnosti získání:

A/ Nejlépe je již vlastnit soubor WAV ve výše popsaném formátu. Pokud patříte k těm šťastnějším a vlastníte soubor typu WAV ve formátu PCM jehož část chcete použít pro melodii můžete následující řádky této kapitoly přeskočit a pokračovat kapitolou 2
B/ Další možností je vlastnit soubor MP3 a převést ho do odpovídajícího formátu. Zde již budeme používat programy avizované v úvodu.

CoolEditPro
Spustíme program a z menu spustíme převod "File - Batch File Convert ...".Tlačítkem "Add Files ..." otevřeme soubor MP3Přejdeme na záložku "2. Resample" a zaškrtneme "Convert Sample Type". Zkontrolujeme nastavení, které se zobrazí v poli "Destination Sample Format:". Pokud nastavení neodpovídá požadovaným parametrům tlačítkem "Change Destination Format..."spustíme nastavení.Zde nastavíme požadované parametry dle vzoru a stiskneme "OK".Přejdeme na záložku "3. New Format" a provedeme nastavení "Output Format" na Windows PCM (*.wav).Přejdeme na záložku "4. Destination" ,nastavíme výstupní adresář a jméno výstupního souboru. Poté stiskneme "Run Batch" a je hotovo.

GoldWave

Spustím program a v menu spustíme převod "Soubor - Převod formátů". Zde máme veškerá nastavení přehledně na jednom místě.Tlačítkem "Přidat soubory ..." otevřeme požadovaný soubor a provedeme nastavení:
-"Typ souboru:" Wave (wav)
-"Atributy:" 16 bitový, stereo, podepsaný (nastavení které odpovídá PCM) ,zaškrtneme "Tok (Hz)" a nastavíme 44100.
-"Složka" nastavíme výstupní adresář. Stiskneme "Začít" a máme hotovo.

Nero

Spustíme program Nero Burning ROM a v menu zvolíme "Doplňky - Zakódovat soubory...". Spustí se nám okno Převod formátu souborůTlačítkem "Přidat..." vybereme požadovaný soubor MP3 a nastavíme:
- "Výstupní formát:" PCM Wav file
Tlačítkem "Nastavení..." spustíme okno Waveupřesníme Frequency: 44100, Bits: 16 a Channels: Stereo. Potvrdíme "OK"
Vrátíme se na předchozí obrazovku, kde nastavení "Cílový soubor" upřesníme tlačítkem "..."Potvrdíme tlačítkem "Uložit"a opět se vrátíme do okna "Převod formátu souborů" a stiskneme "Spustit" a je hotovo.

Freeware program

Spustíme program dBpowerAMP Music Converter a otevřeme požadovaný soubor MP3Nastavíme parametry výstupního souboru "Converting File To" Wave, 16bit, 44100 Hz, 2´Stereo´ a upřesníme výstupní adresář tlačítkem "Browse..". Stiskneme "Convert >>"Pokud chceme změnit název výstupního souboru stiskneme klávesu F2. Po opravě názvu potvrdíme "OK". Za pár sekund je vše hotovo.

C/ Poslední možností je získat výchozí soubor z jakéhokoli audio CD.

CoolEditPro

Vložíme CD a případně zastavíme automatické přehrávání. Spustíme program a v menu spustíme"File - Exact Audio from CD..."Zde zvolíme stopu (Track) ze které chceme převést obsah do souboru wav. (Pro začátečníky: číslo stopy odpovídá pořadí skladeb dle obsahu na obalu CD, tedy alespoň většinou).
Správnost výběru stopy si můžeme zkontrolovat stiskem tlačítka "Preview", to nám danou stopu přehraje. Pokud je vše v pořádku pokračujeme stiskem "OK" a program nám soubor zkonvertuje a v menu zadáme "File - Save as".Zde nastavíme adresář "Uložit do", "Název souboru:" a "Ulož jako typ:" Windows PCM (*.wav) a stiskneme tlačítko "Uložit".

GoldWave

Vložíme CD a případně zastavíme automatické přehrávání. Spustíme program a v menu zadáme "Nástroje - Grabování z CD..."Zde zvolíme stopu "Od:" "Do:" ze které chceme převést obsah do souboru wav. (Pro začátečníky: číslo stopy odpovídá pořadí skladeb dle obsahu na obalu CD, tedy alespoň většinou). A stiskneme tlačítko "Uložit".

Zde nastavíme: "Uložit do" - výstupní adresář "Název souboru:" "Ulož jako typ:" Windows PCM (*.wav) "Atributy souboru:" 16 bitový, stereo, podepsaný (nastavení které odpovídá PCM) a stiskneme tlačítko "Uložit".Nero

Vložíme CD a případně zastavíme automatické přehrávání. Spustíme program Nero Burning ROM a v menu spustíme "Doplňky - Uložit stopy...".Jako první nám vyběhne dotaz o použití databáze CD, kterou přeskočíme stiskem "Ne".
Načtou se nám stopy z CD.


Zde zvolíme ze seznamu stop stopu ze které chceme převést obsah do souboru wav. (Pro začátečníky: číslo stopy odpovídá pořadí skladeb dle obsahu na obalu CD, tedy alespoň většinou). Správnost výběru stopy si můžeme zkontrolovat stiskem tlačítka přehrání. Pokud je vše v pořádku pokračujeme nastavením: "Výstupní formát:" PCM Wav file "Nastavení..." upřesnímeFrequency: 44100, Bits: 16 a Channels: Stereo. Potvrdíme "OK", vrátíme se na předchozí obrazovku a pokračujeme v nastavení - "Cesta" zadáme adresář a jméno výstupního souboru a stiskneme "Spustit" a máme hotovo.

Freeware program

Vložíme CD a případně zastavíme automatické přehrávání. Spustíme druhý program ze skupiny dBpoweAMP Music Converter dMC Audio CD Input.Program načte obsah CD, necháme zaškrtnutou pouze skladbu kterou chceme převést a z menu zvolíme šipkou vedle "Rip - Rip To - Wave". V menu spustíme šipkou vedle "Rip - Compression Settings"Nastavíme: 16bit, 44100 Hz, 2´Stereo´ a potvrdíme "OK".
Vrátíme se na předcházející obrazovku a stiskneme v menu Rip".Stiskem "F2" změníme můžeme změnit název a umístění souboru a stiskneme "OK". Spustíme převod a máme hotovo.

Část 0: Úvod do problematiky
Část 1: Získání výchozího souboru pro následné úpravy ve formátu WAV - WINDOWS PCM
Část 2: Vyříznutí zvolené části ze souboru WAV (cca. 10 s)
Část 3: Převod získané části audio soboru do formátu vhodného pro mobliní telefon Siemens typu WAV
Část 4: Převod získané části audio soboru do formátu vhodného pro mobliní telefon Siemens typu MMF


 
Nikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou odpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek.
Podrobnější podmínky.
   ©2003-2004 Radim Zeman | ©2004 Roman Gregor