clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
  SiemensMania   Články  Návody

  Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
  World of phones
 Mobile phones list
 Gigasets list
 3D simulations
 Emulators
 Manuals in pdf

  Articles
 Tips
 Modifications
 Tunings
 Informations
 Recensions
 Games and apps recensions
 Reportages
 Interviews
 From editors
 Rag

  Service
 Firmware
 Backups
 Service manuals
 Testpoints
 FAQ

  Download
 Patches
 Elfs
Nové za posledních 24 hodin Menu icons
Nové za posledních 24 hodin User menu
Nové za posledních 24 hodin Skins
 Programs
 Utilities
 Drivers

  Site
 Contests
 Authors
 Contants
 Chat
 Advert
 Changelog
 Terms

  SiemensMania Club
 Information about club SM

  Projects
 Development software
 Development accessories
 Friends of siemensmania

  Translator


  Statistics

  Autor


Jiří Balcar
  Průvodce - jak na polyfonní melodie (úvod)
Vydáno dne:  23.02.2004
Zobrazeno celkem:  22197
Počet příspěvků v diskusi:  
Průměrné hodnocení:  
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.8333   3 (hodnoceno 69x)
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.8333
 
návodverze pro tisk  

Každý z nás už jistě zažil situaci, že se mu zalíbila část skladby, písničky či zvuku, kterou by chtěl mít jako vyzváněcí melodii na svém mobilním telefonu. Prvním předpokladem je vlastnit mobilní telefon podporující polyfonní vyzvánění a druhá vlastnit odpovídající soubor s vyzváněním. Pokud je splněna první podmínka, tak nám již nic nebrání, jelikož druhou část si můžeme vytvořit sami. Ale jak na to?

Tento problém má několik fází a tak abych uspokojil všechny zájemce vezmeme to hezky od začátku a každý si může vybrat to co vyhovuje jemu. Ti kteří vlastní některý z placených specializovaných programů např. CoolEditPro nebo GoldWave, nebo vypalovací program Nero se součástmi Nero Burning ROM a Nero Wave Editor, mají výhodu. Pro všechny zde uváděné postupy, až po konečnou úpravu, mimo převodu do formátu MMF využijí tyto programy. Ti kdo je nevlastní ale nemusí zoufat. Vždy bude uvedena i varianta s využitím freeware programů.
Jako nejvhodnější freeware program pro získání a vzájemný převod formátů jsem zvolil dBpowerAMP Music Converter, který si můžete stáhnout na stránkách výrobce www.dbpoweramp.com (1,5 MB). Zde chci upozornit na nastavení hned při instalaci, kde je potřeba zvolit jazyk instalace. Jinak se budeme potkávat místo poměrně přítulné angličtiny, či jiného jazyku který nám vyhovuje, s "rozsypaným čajem".Nainstalují se nám dva programy a to "dBpowerAMP MusicConverter" který použijeme pro konverzi mezi jednotlivými typy souborů a "dMC Audio CD Input" pro grabování z CD.
Dalším freeware program, který budeme používat je Wave Splitter (740kB), který si můžete stáhnout na stránkách výrobce claudiosoft.online.fr. Program vám umožní vyřezávat části z WAV souborů aniž by tyto velké (až stovky MB) soubory musel celé rozbalovat do paměti.
Pro převod do formátu WAV vhodného pro mobilní telefony použijeme jako freeware program Winamp 5 (4MB), který si můžete stáhnout na stránkách výrobce www.winamp.com.
Posledním freeware programem bude program PSMPlayer (2,5 MB), který si můžete stáhnout na stránkách www.mobikiss.com , nebo z našeho webu. My ho použijeme pouze pro převod WAV souboru do formátu MMF.

Nekladu si za cíl vyčerpat veškeré možnosti, ale ukázat některé možné cesty. Existuje samozřejmě mnoho jiných programů, takže fantazii se meze nekladou. V záhlaví jednotlivých kapitol vždy napíšu co touto kapitolou získáme, takže pokud toho dokážete dosáhnout i jiným postupem, můžete další informace v dané sekci přeskočit.

Jelikož je článek poměrně obsáhlý, je rozdělen na několik částí, které budou postupně publikovány

Část 1: Získání výchozího souboru pro následné úpravy ve formátu WAV - WINDOWS PCM
Část 2: Vyříznutí zvolené části ze souboru WAV (cca. 10 s)
Část 3: Převod získané části audio soboru do formátu vhodného pro mobliní telefon Siemens typu WAV
Část 4: Převod získané části audio soboru do formátu vhodného pro mobliní telefon Siemens typu MMF


 
Nikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou odpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek.
Podrobnější podmínky.
   ©2003-2004 Radim Zeman | ©2004 Roman Gregor