clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
  SiemensMania   Články  Recenze

  Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
  World of phones
 Mobile phones list
 Gigasets list
 3D simulations
 Emulators
 Manuals in pdf

  Articles
 Tips
 Modifications
 Tunings
 Informations
 Recensions
 Games and apps recensions
 Reportages
 Interviews
 From editors
 Rag

  Service
 Firmware
 Backups
 Service manuals
 Testpoints
 FAQ

  Download
 Patches
 Elfs
Nové za posledních 24 hodin Menu icons
Nové za posledních 24 hodin User menu
Nové za posledních 24 hodin Skins
 Programs
 Utilities
 Drivers

  Site
 Contests
 Authors
 Contants
 Chat
 Advert
 Changelog
 Terms

  SiemensMania Club
 Information about club SM

  Projects
 Development software
 Development accessories
 Friends of siemensmania

  Translator


  Statistics

  Autor


Radim Zeman
  Recenze: Siemens CX65 - elegantní střed
Vydáno dne:  08.07.2004
Zobrazeno celkem:  44592
Počet příspěvků v diskusi:  54 Zobrazit diskuzi
Průměrné hodnocení:  
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.8333   3 (hodnoceno 246x)
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.8333
 
recenzeverze pro tisk  

1. Informace, design, popis částí
2. Menu, funkce, komunikace
3. Multimédia a zábava
4. Fotogalerie

Následující část je identická s recenzí telefonu M65 z důvodu až na pár drobností zcela totožného ovládání a funkcí obou telefonů.

Menu, funkce, komunikace

Věrní uživatelé telefonů Siemens se rozhodně nemusí bát, že se v ovládání ztratí. Přes rozdíly, které přinesl pětisměrový joystick, velký displej a mnohem širší možnosti ve všech funkcích je ovládání stále velmi podobné starším modelům značky. Menu x65 řady je přesně takové, na jaké jsme zvyklí z předchozí pětapadesátkové řady. Vše najdete tam kde má být a intuitivní ovládání vám k tomu dopomůže. Barevnost menu a textů si můžete přizpůsobit kromě známých barevných schémat i kompletními skiny se změnou tapety, animací, úvodních a koncových zvuků apod. To je zcela jistě v nové x65 řadě příjemný počin a zřejmě jej uvítá spousta hračičků. V brzké době vám také přineseme návod na editaci .scs souborů, které tvoří barevná schémata v x65 řadě (viz. fotografie inverzního schémata vytvořeného v naší redakci).

pár náhledů na různá schémata (černé je vytvořeno redakcí Siemensmanie)


Nezvykle velká paměť

Telefon je vybavený sdílenou pamětí o velikosti 10,7 MB, rozdělené do obvyklé adresářové struktury se standardními složkami Animations, Java, Pictures, Sounds apod., ve kterých můžete libovolně vytvářet složky další. Téměř jeden megabajt paměti zabírá skrytá složka system, ve které ale velkou část zabírají soubory se slovníky T9 pro jednotlivé jazyky, které zřejmě bude možné bez vlivu na funkci vymazat. Jde to snadno některým programem na práci s pamětí telefonu, např. Siemens Data Exchange nebo SiMoCo. Celkově nám výrobce nechal v telefonu volných jen asi 5 MB. Zbytek zabírají ukázkové zvuky a obrázky. Nic Vám však nebrání je vymazat a nahradit vlastními. Při práci v Card Exploreru (prohlížeči souborů) se soubory zobrazují mnohem přehledněji než ve starších telefonech, soubory lze různě mazat, přejmenovávat i kopírovat mezi složkami.

systémové soubory


Kolik lidí znáš...

Adresář telefonu pojme celkem 1000 kontaktů, což dnes nikoho neohromí, ale také jistě každému stačí. Neobvyklý je však rozsah informací, které si můžeme ke každému kontaktu zadat – kromě tří telefonních a dvou faxových čísel, si můžete poznačit dvě e-mailové adresy, webovou stránku, adresu, firmu, kontaktní údaje ke komunikačním službám jako je ICQ, datum narození, který se, jak jsme zvyklí z telefonů řady x55, automaticky přenese do organizéru a obrázek, který se bude zobrazovat na displeji při příchozím hovoru. Kontakt můžete zařadit do jedné ze skupin, kterým lze nastavit různé vyzvánění.
Dalších tisíc záznamů nám nabízí organizér pro schůzky, úkoly a poznámky. Plánování času s CX65 je opravdu jednoduché a přehledné. Slouží k němu dva druhy záznamů - tzv. schůzky, což jsou záznamy s určeným termínem a úkoly, které potřebujete udělat, ale není přesně dané kdy. Kalendář se schůzkami je možné zobrazit v měsíčním, týdenním nebo denním náhledu. V měsíčním a týdenním náhledu nám telefon ukazuje vždy dvě nejbližší schůzky. V denním náhledu nám telefon na časové ose zobrazuje všechny záznamy na zvolený den. Pokud schůzek nemáme opravdu příliš, je zobrazení velice přehledné. Kromě kategorie (Memo, Volání, Setkání, Hlasový zápisník, Narozeniny či Dovolená) lze u schůzek zadat datum a čas začátku a konce, u úkolu datum a čas vypršení. Zajímavou novinkou je volba „Celý den“ u schůzky.
Další položkou organizéru jsou známé poznámky, které mohou mít délku až 160 znaků a lze je označit jako důvěrné a chránit je tak před nepovolanými zraky kódem přístroje.
Překvapením je jistě hlasový zápisník, který při zmíněném 5 MB prostoru ve sdílené paměti nabízí překvapivě více než dvě hodiny souvislého záznamu.
Pro cestovatele může být zajímavá funkce časová pásma, která umožňuje nejen posun času telefonu vyhledáním navštíveného města v seznamu, ale časově posunuty jsou i všechny záznamy v organizéru.
Novou funkcí je u Siemensu také nastavení kalendáře – můžete si zvolit čas začátku zobrazování dne, první den v týdnu, které dny mají být označeny jako víkend a zda se mají zobrazovat termíny narozenin. Záznamy organizéru lze pohodlně mazat až ke zvolenému datu.


náhled adresáře, zvukový záznamník, organizér a světový čas


Bavte se s přáteli...

Komunikační schopnosti jsou u CX65, jak se na správný telefon pro volný čas sluší, do detailu propracované a pro práci se všemi druhy zpráv zde najdeme několik nových zajímavých funkcí.

SMS

Nastavení práce s SMS zůstává prakticky shodné s předchozími modely – snad až na možnost definování podpisu, který se pak automaticky přidává ke všem zprávám. Což mnohdy není na škodu, zvlášť když píšete pracovní SMS. Textové zprávy se opět společně s e-maily a MMS ukládají do čtyř tradičních složek a do telefonu se jich vejde až 100. Další SMS můžeme ukládat do archivu, který je omezen pouze zbývající sdílenou pamětí. Nejvíce spokojeni však budeme při psaní nové zprávy. Prvním překvapením bude až neuvěřitelná rychlost odezvy telefonu při psaní, za kterou jsme telefony předchozí řady rozhodně pochválit nemohli. V závislosti na délce psaných slov se na displej může vejít i celá jedna SMS najednou. K dispozici samozřejmě máme všechny vymoženosti zpráv EMS, tedy psaní zprávy o délce až 760 znaků (rozdělené na víc SMS), či vkládání jednoduchých zvuků, obrázků či animací. Při čtení přijatých zpráv si můžeme zvolit jednu ze tři velikostí písem.


hůře vidící spoluobčané budou mít z tohoto telefonu radost - čtení SMS i z jednoho metru


E-mail

CX65 podporuje 5 emailových účtů což je pro mnoho lidí málo, navíc opět nelze stahovat e-maily přes více účtů najednou, jak jsme zvyklí z poštovních programů na PC. Opět podporuje protokoly POP3 i IMAP. Další možnosti jsou již zajímavější. Telefon nám nabízí stahovat samostatné hlavičky nebo celé emaily. Při stahování celých emailů je opět omezena velikost emailu na 99kB, což je při 10,5 MB paměti hloupost, ale pokud si necháme stahovat samostatné hlavičky a při zobrazené hlavičce emailu si v menu zvolíme tento email stáhnout, velikost již omezena není. Při stažené hlavičce je možné zvolit v menu smazání emailu na serveru. Emailový klient si bohužel opět neporadí se správným kódováním češtiny (doufejme, že to výrobce v prodejní verzi telefonu opraví). Celkově je emailový klient opět o třídu výš než u předchozí řady telefonů Siemens.

nastavení e-mailu a textu


MMS

Vytváření nové MMS zprávy je velmi pohodlné a nabízí mnoho možností jejího formátování. Neměli jsme však nyní možnost vyzkoušet, jak si se zobrazením nestandardně formátované MMS poradí telefony jiných výrobců. Při vytváření nové MMS máte možnost spustit fotoaparát a rovnou do zprávy vložit novou fotografii nebo videosekvenci nebo nahrát zvuk. Obojí také můžete snadno vybrat ze souborů uložených ve sdílené paměti.

Mobilní ICQ

Testovali jsme na CX65 mobilního klienta ICQ – program Jimm, který již existuje ve verzi pro Javu ve verzi MIDP 2.0 podporovanou tímto telefonem. Klient fungoval bezchybně a díky velkému displeji i velmi pohodlně – je vidět velká část rozhovoru najednou. Klient Jimm v testované verzi již také podporoval i vyhledávání a přidávání nových osob do kontaktlistu.

ICQ jak jej známe z PC


Wapový prohlížeč

Na internetovém prohlížeči vývojáři v Siemensu pracovali opravdu důkladně. Prohlížení wapových stránek na velkém displeji je pochopitelně velmi pohodlné, ale největším překvapením bylo prohlížení html stránek. Prohlížeč interpretuje html, s přihlédnutím k omezení malým displejem, velmi kvalitně a to dokonce včetně podpory css stylů, cookies a podobně. Velmi propracovaná je správa záložek s možností třídění do podsložek. S přihlédnutím k hardwarovým omezením mobilních telefonů, nebylo asi možné udělat internetový prohlížeč lépe.

SiemensMania v kapse


GPRS

Největší možnosti mobilního internetu však nabízí propojení s počítačem a datový přenos GPRS. V telefonu je implementováno GPRS nejvyšší třídy 10, tedy 4 timesloty pro download a 2 pro upload. Při využití kódovacích schémat T-mobilu CS-3 a CS-4 pak můžeme data stahovat rychlostí až 10 kB za sekundu a odesílat rychlostí přes 2 kB. Co bude zajímat uživatele GPRS u telefonů řady x45 či x55 je, že spojení je naprosto stabilní a telefon se ani při vícehodinovém spojení nevypíná, ani nevypadává spojení.

Přenos dat

Pro přenos dat je CX65 vybavena infračerveným portem, který je ukryt pod černou záslepkou na spodní straně telefonu. Přenos je standardně rychlý a z telefonu na telefon je to otázka několika sekund. Bohužel u CX65 chybí Bluetooth, ale to je dáno třídou, ve které je CX65 zařazena. Dražší model S65 už touto technologií disponuje.


1. Informace, design, popis částí
2. Menu, funkce, komunikace
3. Multimédia a zábava
4. Fotogalerie

  Diskuse k tématu
07.07.04 22:56  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   http://www.mobilmania.cz/hosting/siemensmania/dir_recenze/recenze/cx65cast1.htmweitless Zobrazit příspěvek
08.07.04 05:43  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Opravdu pěkný mobil,však už na něj střádám do prasátka :D Avšak co setýče designu, tak podle mne...Anonymous Zobrazit příspěvek
08.07.04 06:19  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Very good mobil..uz davnejsie si nan brusim zuby :mrgreen: Az na tu grafiku ( niektore ikonky a ...hanni Zobrazit příspěvek
08.07.04 06:40  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Moje řeč. Tomu telefonu opravdu není moc co vytknout. V reálu je snad ještě hezčí než na fotkách a...weitless Zobrazit příspěvek
08.07.04 09:49  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   V tom s Tebou suhlasim.Myslim,ze je to nastupca M55..a co sa tyka tuningovania urcite. Verim tomu,...hanni Zobrazit příspěvek
08.07.04 10:48  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Bude tam fungovat USB kabel z pětapadesátkový řady? A je velkej problém sám si aktualizovat firmwa...Anonymous Zobrazit příspěvek
08.07.04 10:56  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Já si myslím že je to PECKA mobílek.... :D ...Dneska by mi měl přijít...už se moooci těšííím :P :...Anonymous Zobrazit příspěvek
08.07.04 12:43  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Nechcem sa nikoho dotknut, ale toto mi nepripada ako plnohodnotna recenzia. Mozno je to len preto,...Anonymous Zobrazit příspěvek
08.07.04 12:44  Re: Siemens CX65 - elegantní střed    Kabel fungovat bude a FW sa bude menit ako u modelov x55.hanni Zobrazit příspěvek
08.07.04 13:29  Re: Siemens CX65 - elegantní střed    Hlasové ovládání a vytáčení nemá. Nač taky...Anonymous Zobrazit příspěvek
08.07.04 16:41  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Hodí se to do autaRengen Zobrazit příspěvek
08.07.04 17:03  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Nevite nekdo co to ma za procesor?pluto Zobrazit příspěvek
08.07.04 18:01  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   M65 ma ARM926EJ, tak CX65 ma asi ten isty....Little_S Zobrazit příspěvek
08.07.04 20:04  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Ja myslim ze je super, mam tedka Nokii a pomalu dosluhuje. Videl bych to tak na podzim az cena tro...Anonymous Zobrazit příspěvek
09.07.04 05:45  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   To Vigor: Máš pravdu, také byc chtěl vidět nějaké fotečky :) ale něco užitečného - portréty, lidi...Rajče Zobrazit příspěvek
09.07.04 06:56  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Do článku jsou doplněny fotografie z interního fotoaparátu CX65 i odstaveček o přenosu dat :wink:weitless Zobrazit příspěvek
09.07.04 07:00  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   prosím poradte mi. Možná se mi to jen zdá, ale přijde mi že i na oficiálních fotografiích tohoto ...Anonymous Zobrazit příspěvek
09.07.04 07:34  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   To weitless: Je to výborné ....něco takového jsem si představoval :) Některé fotečky jsou poněk...Rajče Zobrazit příspěvek
09.07.04 07:38  Re: Siemens CX65 - elegantní střed    úryvek z článku :wink:weitless Zobrazit příspěvek
09.07.04 07:41  Re: Siemens CX65 - elegantní střed    Některé i oficiální fotografie jsou již s výměnnými kryty, proto se může jednat o dva přístroj...weitless Zobrazit příspěvek
09.07.04 07:50  Re: Siemens CX65 - elegantní střed    Tak že to jde :) a mě by tedy zajímalo, na jakých hodnotách jste použil kompenzaci při focen...Rajče Zobrazit příspěvek
09.07.04 10:24  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Bylo to v menu nastaveno na +3, takže je to foceno na maximum. Proto je to tak světlé. Při automa...weitless Zobrazit příspěvek
09.07.04 10:48  Re: Siemens CX65 - elegantní střed    Prima....možnáby to chtělo také uvést v článku, aby silidé nemysleli, že to foťák takhle sám p...Rajče Zobrazit příspěvek
09.07.04 11:21  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Dobrý nápad..už je to doplněno. Díky.weitless Zobrazit příspěvek
15.07.04 09:11  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Zkoušeli jste při recenzi komunikaci CX65 s PC? V dobre viře jsem koupil mobil i skabelem a z vaši...Anonymous Zobrazit příspěvek
15.07.04 15:11  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   V MPM treba nastavit nejake registre...mozno by vedel poradit Little_Shanni Zobrazit příspěvek
15.07.04 21:35  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   chtel bych se zeptat, jak je to s vyzvanenim u tohoto mobilu. Podporuje vyzvaneni ve formatu MP3? ...Neller Zobrazit příspěvek
15.07.04 22:56  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   CX65 a ani M65 nepodporuje přehrávání zvukových souborů mp3, takže všechno další vysvětlování je p...weitless Zobrazit příspěvek
16.07.04 07:03  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Dobrý den, v technických udajích Mobilmanie uvádí u toho to telefonu "posílání rychlých zprá...Rajče Zobrazit příspěvek
16.07.04 20:25  Re: Siemens CX65 - elegantní střed   Dnes jsem videl osobne cx65 a moc se mi nelibi ta velka dira okolo joystiku je to u vsech nebo to ...cook man Zobrazit příspěvek

1, 2 [vše]Starší  Nejstarší 

Zobrazit fórum
 
Nikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou odpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek.
Podrobnější podmínky.
   ©2003-2004 Radim Zeman | ©2004 Roman Gregor