clevis.czSiemensMania | WMmania | VySemNesmite | SiemensMania na Facebooku
EnglishČesky
  SiemensMania   Články  Návody

  Off-line verze  TESTY  Náhradní díly  Podpořte SM  

ÚVOD FÓRUM CHAT
  World of phones
 Mobile phones list
 Gigasets list
 3D simulations
 Emulators
 Manuals in pdf

  Articles
 Tips
 Modifications
 Tunings
 Informations
 Recensions
 Games and apps recensions
 Reportages
 Interviews
 From editors
 Rag

  Service
 Firmware
 Backups
 Service manuals
 Testpoints
 FAQ

  Download
 Patches
 Elfs
Nové za posledních 24 hodin Menu icons
Nové za posledních 24 hodin User menu
Nové za posledních 24 hodin Skins
 Programs
 Utilities
 Drivers

  Site
 Contests
 Authors
 Contants
 Chat
 Advert
 Changelog
 Terms

  SiemensMania Club
 Information about club SM

  Projects
 Development software
 Development accessories
 Friends of siemensmania

  Translator


  Statistics

  Autor


Lukáš Bittner
  Odstranění konektoru externí antény z držáku SX1
Vydáno dne:  01.02.2006
Zobrazeno celkem:  6355
Počet příspěvků v diskusi:  žádné
Průměrné hodnocení:  
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.83333.23.23.23.43.43.43.63.63.63.83.83.8444   4 (hodnoceno 1x)
1111.21.21.21.41.41.41.61.61.61.81.81.82222.22.22.22.42.42.42.62.62.62.82.82.83333.23.23.23.43.43.43.63.63.63.83.83.8444
 
návodverze pro tisk  

Pokud potřebujete odstranit konektor na externí anténu z držáku mobilu do auta, shlédněte následující návod. Měl by Vám se zdánlivě obtížnou operací pomoci.

Používání níže uvedených postupů či programů není v souladu se záručními podmínkami výrobce telefonu. Jejich používáním se vystavujete riziku neuznání záruky na přístroj v případě jeho poškození.

Od doby, co jsem si pořídil SX1 mě lákala možnost, udělat si ze svého oblíbeného mobilu navigační GPS systém do auta. Jako první krok k tomuto vysněnému cíli jsem si pořídil originální držák Siemensu SX1 s označením Mobile Holder Antena HMH-530 s konektorem pro externí anténu.


Mobile Holder Antena HMH-530 (již bez konektoru antény)


Nemilé však bylo moje překvapení, když mi na srazu SiemensManie v Brně pan Čáp řekl, že onen konektor, který je zřejmě pevně zabudován v držáku, vyblokuje interní anténu v mobilu a pokud si nekoupím další kabel a anténu na střechu auta, budu v autě absolutně bez signálu. Ale jako správný siemensmaniak jsem se nevzdal a přebývající konektor vypreparoval.

Co budeme potřebovat: obyčejný tenký šroubovák, zručné ruce a trochu trpělivosti.

Nejdříve si pro přehlednost prohlédněte kompletně rozebraný držák. Skládá se z těchto částí:
  • A/ „tlačítko“ uvolňující mobil z držáku
  • B/ přední díl
  • C/ zadní díl
  • D/ kolébka
  • E/ pružina
  • F/ konektor s kabelem

Kompletně rozebraný držák
Jako první je nutné z držáku odejmout tlačítko pro uvolnění mobilu A/.


Tlačítko pro uvolnění mobilu - díl A/
Začněte ze zadní strany držáku, kde musíte šroubovákem odháčit velký háček. Ten se nachází v otvoru nad nápisem MADE IN GERMANY.

Otvor s prvním háček
Proveďte to zatlačením háčku do těla držáku a v zápětí potlačením směrem nahoru.


Zatlačte háček dovnitř a nahoru
Pokud se Vám nedaří, řiďte se pravidlem „Co nejde silou, jde ještě větší silou.“ Ale s citem. Toto je asi nejobtížnější krok celé demontáže.

První háček je venku
Jakmile se Vám toto podaří, zjistíte, že šedé tlačítko drží již pouze na dvou malých háčcích, které velmi jednoduše deaktivujete prsty.


Dva malé háčky


Díl A/ máme pryč.
Nyní rozdělíme od sebe přední díl B/ a zadní díl C/ zároveň s kolíbkou D/. Přední díl je na zadní díl nacvaknutý na níže označených pěti háčcích. Nejdříve šroubovákem uvolněte horní dva a, b, potom jeden uprostřed c


Háčky a, b, c,


a až horní část předního dílu zlehka odskočí, uvolněte spodní dva d, e.


Háčky d, eTeď by měly díly B/, C/ a D/ spojovat pouze dva ploché háčky na spodu zadního dílu C/.


Dva ploché háčky.


Šroubovákem, případně nehty je jednoduše odkloňte a celý držák by se Vám měl tak říkajíc rozskočit na kousky.

V této chvíli možná, podobně jako já, hledáte pružinku E/, která bez sebemenšího zaváhání vyskočila z útrob držáku kamsi do rohu pokoje. Doporučuji ji rychle najít, neboť bez ní by nefungovalo efektní vyklápění kolíbky při vyjímání mobilu z držáku. A použít jinou než originál Siemens – to není ono :).Pružina je v držáku umístěná přesně zde.
Oddělením dílů B/ C/ D/ se Vám zcela otevřel přístup ke kabelu vedoucím přes tělo držáku a zakončeným kovovou tyčinkou konektoru externího antény.


Kabel s konektorem pro externí anténu.


Tato tyčinka drží v otvoru držáku pouze pomocí malého kovového kroužku – péra, který uvolníte opět za použití výše uvedeného pravidla. Ale zase s citem.


Tím jest operace dokonána, nezbývá než pacienta přivézt zpět k životu. Vzhledem k tomu, že jsou všechny spojovací prvky jenotlivých dílů již více než zřejmé, je zpětné složení držáku do původního stavu, ale bez antény, dílem okamžiku.


Zkompletovaný držákKupodivu se mi podařilo nic nezlomit a tak nyní vše funguje k mé plné spokojenosti.Stejné štěstí přeji při rozebírání mobilů, držáků či jiného příslušenství také Vám.  Diskuse k tématu
01.02.06 17:08  Re: Odstranění konektoru externí antén...   Autor: Lukáš Bittner (Lukasisko) Pokud potřebujete odstranit konektor na externí anténu z držák...hanni Zobrazit příspěvek


Zobrazit fórum
 
Nikdo nesmí bez souhlasu autorů kopírovat grafiku, texty ani cokoliv jiného z těchto stránek. Veškeré informace uveřejněné na těchto stránkách jsou určené pouze pro vzdělávací účely a nesmí být použity pro komerční využití nebo v rozporu se zákony. Autoři nenesou odpovědnost za nevhodné použití dat z těchto stránek.
Podrobnější podmínky.
   ©2003-2004 Radim Zeman | ©2004 Roman Gregor